Перший грант від Українського культурного фонду: хто отримав та на що направили? Прес-конференцію з такою назвою провели у центрі «Paritet» 29 жовтня. Представники творчих професій розповіли громадськості про досить насущні питання: звідки взяли гроші, навіщо це потрібно та як вийшло, що під час складного економічного стану з’явились такі великі суми на розвиток культури. Зазначимо, що Український культурний фонд був створений Міністерством культури у 2017 році, керує установою Марина Порошенко. Під час першого в історії фонду конкурсу, гранти отримали 298 проектів, із них 18 — одеські. Суми, котрі отримають міські культурні діячі сягають від 200 тисяч до майже пів мільйона гривень, загалом на Одеську область виділять майже 10 мільйонів гривень.

Юлія Федів, виконавчий директор УКФ

Фінансування, яке було виділене в цьому році — це 207 мільйонів гривень. Із них, безпосередньо на підтримку проектів — 159 мільйонів гривень. Отже, станом на друге липня, коли завершилась процедура прийому заявок, ми отримали 716 заявок з усіх куточків України. Це нас, як команду дуже особисто порадувало. Тому що ми не очікували, що за один місяць ми отримуємо стільки бажаючих отримати підтримку зі сторони держави.

Марія Целоєва, виставковий відділ Одеського художнього музею

Мы сейчас сотрудничаем с Национальным художественным музеем Украины и это очень важный межинституциональный проект, который мы сейчас представляем в Художественном музее — это выставка «Спецфонд: Репрессированное искусство». В чем суть этой выставки. 80 работ, который предоставил Национальный художественный музей — это Спецфонд, который формировался в 1937-1939-х годах, из Полтавы, Харькова, Киева были свезены эти работы в Национальный художественный музей и они были показаны единожды, после революции достоинства, в 2015 году, в Киеве. И вот, затем, выставка, слегка переиначенная, с одесским диалогом, она была представлена в Художественном музее.

Комментарии закрыты