У готелі «Лондонська» відбулась прес-конференція 10-го ювілейного Одеського міжнародного кінофестивалю. Були оголошені: міжнародна і національна конкурсні програми, програма конкурсу європейських документальних фільмів, склад журі, гості та спеціальні події. Подробиці – в сюжеті.

10-й ювілейний Одеський міжнародний кінофестиваль відбудеться з 12 до 20 липня. Із майже тисячі фільмів, які були подані на участь, було відібрано найкращі з Європи, Америки та Китаю. Вони будуть змагатися за Гран-прі ОМКФ – Золотого Дюка – та інші нагороди. На прес-конференції організатори представили міжнародну і національну конкурсні програми, програму конкурсу європейських документальних фільмів, склад журі, гостей та спеціальні події ювілейного кінофесту.

Вікторія Тігіпко, президент ОМК

Олена Павлова, радник Одеського міського голови

 ми багато знаємо, вміємо, але хвилюємось. Відповідальність лягає на місто, на організаторів. Це відповідальність не тільки перед Одесою, перед країною. Одес становиться центром кіно, центром кіно життя.

Традиційно відкриття та закриття фестивалю пройдуть в одеській опері.  Основний фестивальний палац як і раніше, це театр музичної комедії. Кінотеатр «Родіна також будує приймати глядачів. І звісно, відбудеться кінопоказ просто неба на Потьомкінських сходах. Почесна гостя  10-го фестивалю — легендарна французька актриса Катрін Деньов. До складу журі увійшли відомі, авторитетні кінофахівці: режисери, актори, продюсери. Юлія Сінкевич, генеральний продюсер

 отже міжнародну конкурсну програму будуть оцінювати 5 людей. Головою стане бельгійський режисер Петер Бросенс. Більше 75 нагород…Одеським глядачам знайомий фільмом, який отримав гран-при фестивалю кілька років тому.

Крім складу журі всіх конусних програм були презентовані фільми-учасники.

Антельм Відо, програмний директор

традиційно у нас є українська ретроспектива спільно з центром Довженка. Цього року фільми –легенди одеської кіностудії. Називається Голівуд на березі Чорного моря. Це касові успіхи.

У позаконкурсній програмі будуть показані кінохіти Канського, берлінського, Венеціанського та інших фестивалів. Крім того, любителів кіно чекає спеціальна подія в Зеленому театрі – показ фільму «Кабінет доктора Калігарі» режисера Роберта Віне у музичному супроводі культового британського панк-кабаре «The Tiger Lilles».

 

Комментарии закрыты