Колонія в місті Лабитнангі, Ямало-Ненецький автономний округ, Росія — тут відбуває свій термін кримчанин Олег Сенцов. Режисера фільму «Гамер» і автора кількох книг засудили на 20 років за «підготовку до терористичного акту» і підпал дверей офісу «Єдиної Росії». Сам Олег Сенцов свою провину не визнає, з 14 травня цього року він оголосив голодування. Основна вимога — звільнити всіх українських політв’язнів.

Сергій Ковальов, російський правозахисник

Де демонстрації? Де тисячі людей на вулиці? Я не буду міркувати щодо голодування як методу боротьби. Я говорю конкретно про ситуацію з Сенцовим. Адже людині пред’явлені бозна-які звинувачення. Людина йде на смерть не за свою свободу, а за свободу своїх співгромадян. А ми сидимо вдома, слухаємо балакучі голови і розводимо руками — що поробиш ?!

За 100 днів голодування Сенцова в його підтримку оголошували акції по всьому світу. У мережі з’являлась інформація про те, що режисера відпустили і він їде додому. Український військовий на конференції ОБСЄ в Києві заявляв, що особисто перевозив вибухівку за яку нібито засудили кримчанина. У пресі ховали і воскрешали Сенцова, діячі культури читали розповіді Сенцова вголос на відео, писали листи, а український омбудсмен Людмила Денисова кілька разів приїжджала в колонію до Сенцова, проте допущена до нього не була.

Людмила Денісова, Уповноважений Верховної Ради з прав людини

Більш докладної і перевіреної інформації у мене немає, на жаль, тому що наші консули туди не допущені. Я теж не можу туди поїхати. Вірніше, поїхати можу, але мене в черговий раз не пустять в колонію до Олега Сенцова. Україна щодня б’є в дзвони, щоб наших політв’язнів, які перебувають на території Росії і тимчасово окупованого Криму, передали. Ми готові їх обміняти. Тепер це рішення Володимира Путіна, до якого особисто його громадяни звернулися.

За інформацією близьких Сенцова, він схуд на 17 кілограмів, але припинити голодування не хоче. Останній місяць режисер добровільно приймає поживну суміш; його близькі неодноразово говорили, що Олег знаходиться в стані, близькому до критичного. Адвокат бранця Дмитро Дінзе розповідає: Сенцова «пригнічує», що тема голодування в інформаційному просторі поступово згасає.

Дмитро Дінзе, адвокат Олега Сенцова

Клімат, в якому він зараз сидить, почав руйнувати його зсередини ще на етапі: у нього почалися проблеми з ревматизмом, з серцем, в колонії його стан погіршився, але його більш-менш поставили на ноги. Можу зробити такий вивід: він відчув в якийсь момент, що просто не досидить, а сидіти, тупо мовчати і тихо згасати — не варіант Олега. Склейка. Він мені відповів: «Я для цього і п’ю медичну суміш добровільно. Щоб продовжувати голодування, залишатися у свідомості і не виявитися в якийсь момент в лікарні, де відносно мене хочуть проводити певні заходи без мого відома і згоди».

У серпні, в Кремлі заявили, що для початку процедури помилування режисер Олег Сенцов повинен сам звернутися з проханням до президента Росії Володимира Путіна. Сестра бранця заявила, що Сенцов цього однозначно робити не буде. Додамо, що у випадку з Надією Савченко, військовополонену Путін помилував без її особистого звернення.

Комментарии закрыты