Корінна одеситка та полячка за національністю  Софія Цуркан  зустрічає його у 102 раз. Секрет довголіття цієї чарівної жінки нам так і не розповіли. Проте у свої 102 Софія Людвігівна  почуває себе добре наскількі це можливо у такому віці.

Софія Цуркан
Нет, это очень тяжело, это как заставляет жизнь . Что я должна тебе сказать, каждый день я молюсь богу  и  говорю ему спасибо, что я прожила, что было все хорошо. Благодарна всегда богу.

Софія Цуркан прагне жити активним життям. Так цього року вона як належить брала участь у виборах — голосувала і на президентських і на парламентських.

Ванда Цуркан, дочка

Ее спросили — за кого она хочет — хочу за молодого, говорят, что он очень хороший и добрый . И я не знала ей же никто не подсказывал за кого голосовать — она сама   в 101 год , осознано выбрала президента

У своїй квартирі Софія Людвигівна мешкає сама. Родичі живуть у Варшаві, але переїжджати з рідної Одеси жінка відмовляється.  У неї є доглядальниця та приходять соціальні працівники.  Цікаво, чи загадала у своє день народження  іменинниця бажання.

Софія Цуркан, 

Нет родная, это уже прошло, уже старая старая  — это когда молодая мечтает. Платье у нее, а до такого возраста уже все проходит, но окнечно  чтобы за квартиру уплатить за то уплатить купить что-тьо надо вот праздник купила торт, но есть это общая положение. Тогда люди ходил в костел в церкви ходили.
 
Проте як з’ясувалося — бажання у Софій Людвіговни  є — вийти з будинку та прогулятися рідною Дерибасівською, де познайомилися зі своїм чоловіком.  Останні декілька років жінка позбавленна вазагалі можливості виходити на вулицю, адже її квартира знаходиться на 4 поверсі,  ліфта у будинку немає.

Софія Цуркан, 
Я не могу сойти  на лестнице вниз и наверх подняться — не пробовала. ще в начале когда это все случилось я моглай пойти, а теперь уже из квартиры своей не выхожу никуда

Доля  Софії Людвигівні випала нелегка — батько був репресований за політичною статтею, через що тоді ще молода дівчина не могла влаштуватися на роботу. Лише  завдяки знайомому викладачеві проблема була вирішена — Софія стала працювати акушеркою у  першому пологовому будинку. Її чоловік, військовий льотчик  був у полоні і пережив війну. Про що він згадує у своїй книжці, яка має назву «Останній круг пекла». Нещодавно її перевидала дочка Ванда Цуркан.    Зі святом Софію Цуркан вітають рідні та близькі. Вона має велику родину дві доньки, дві внучки та  5 правнуків

Ніна Бондар, соціальний працівник
София Людвиговна, очень хороший человек, я прихожу к ней  обслуживаю , другие  девочки тоже приходят соцработники, все с неее дружат

Чарівна жінка Софія Цуркан  учасник війни та має заслуги перед Україною. У  такому поважному віці їй приходиться не легко, але жінка продовжує долати  мінливості долі. Змінюються війни, президенти,  мода та будівлі рідного міста, а вона продовжує жити — жити та надихати у свої 102.

Комментарии закрыты