Легендарна актриса німого кіно Віра Холодна народилася 5 серпня 1895 року в Полтаві. Але її життя та творчість тісно пов’язані з Одесою. Саме тут вона стала знаменитою, тут вона знімалася у фільмах, давала благодійні концерти і саме тут завершився її короткий життєвий шлях. З нагоди святкування 125-річчя від дня народження зірки німого кіно на Одеській кіностудії відбулась театралізована програма «Ніч в музеї» . Організатори провели екскурсію кімнатами музею, розповіли найцікавіші подробиці з життя Віри Холодної. Відвідувачі стали свідками театралізованої вистави та подивились фрагмент останньої картини за участю Віри Холодної «Молчи грусть, молчи». Завершилось святкування виступом солістки Одеської філармонії Нелі Нечаєвої, яка до речі зіграла Віру Холодну в новому фільмі Ігоря Козлова-Петровського «Таємниця старого хронометру»..

В травні цього року Одеська кіностудія оголосила, що починає рік святкування 100-річного ювілею. Заплановано і проводиться ціла низка різноманітних заходів. Безумовно, значне місце в історії нашої кінофабрики займає легендарна актриса німого кіно Віра Холодна, яка своїм талантом закріпила за одеською кіностудією лідерство в світі кіно, відкривача молодих талантів та виробництва кіно шедеврів.

 Андрій Осипов, голова правління Одеської кіностудії

 ви розумієте, що ій прийшлося грати в кіно, коли не було звуку. Все передавалося пластикою, виразом очей,вона в кіно знімалася лише 5 років. Померла в молодому віці в Одесі. Але ій вдалося своїм талантом пробудити в глядачах цікавість к кіно.

Коли в Одесі показували фільм за участю Віри Холодної , черга була на стільки велика, що не вистачало всім бажаючим квитків. І власники кінотеатрів були змушені  оголошувати додаткові сеанси. Очевидно таку велику любов глядача королева німого кіно заслужила своєю природністю,  щирістю, надзвичайною красою.

 Анатолій Індріцанін, актор

 на шимени Веры Холодной мы выросли. Когда мама жарила котлеты, я кричал, что не хочу их. Она говорила: Молчи грусть молчи, я не знал, что это фільм Веры Холодлной. На этих цитатах одеситки, влюбленные в Веру Холодную просто сыпали.

єто змечательно , что сегодня на студии мы возвращаемся к памяти величайшей из актрис. Сыграть можно все, но как она сыграла видимо второй не будет. Она просто жила.

До 125-річчя від дня народження актриси організатори: Одеська кіностудія і кінокомпанія Юг-фильм підготували яскраву програму, насичену сюрпризами.

Андрій Осипов голова правління Одеської кіностудії

  ви розумієте, що день народження не масове свято.ми створили інтригу. Запросили за попередньою регістра цією 2 десятки одеситів

Театралізована програма «Ніч в музеї» складалася з екскурсії територією кіностудії і кімнатами музею,  показу фрагментів  останньої картини за участю Віри Холодної «Молчи грусть, молчи», зустріччю з виконавицею ролі легенди німого кіно в  новому фільмі Ігоря Козлова-Петровського «Таємниця старого хронометру» Нелі Нечаєвою.

 Неллі Нечаєва, співачка, акторка

 роль это знаковая, весомая. Непростая, потому что мне нужнобыло составлять и складывать образ по крупицам. О ней ходит много легенд.я руководствовалась направлениями режиссера и тем, что могла посмотреть их хроник, что сохранились

Режисер представив свій новий фільм  та розповів найцікавіші подробиці з життя Віри Холодної .

 Ігор Козлов-Петровський, режисер

Именно 100 лет назад на одесской киностудии, на кинофабрике Ханжонкина проходили съемки режиссер Чардынин

Історична картина  «Таємниця старого хронометру», відзнята кінокомпанією Юг-фильм за підтримки одеської кіностудії розповідає про перебування Віри Холодної в Одесі та через долю одного з перших винахідників кінопроектору Йосипа Тимченка -про становлення вітчизняного кінематографу. Наприкінці серпня цього року в рамках міжнародної програми «Одеса іде в гості» цей фільм буде представлений в голландському місті Роттердам .

  Евеліна Сергеєва, президент кінокомпанії Юг-фильм

 ми очень ради, что єтот фільм будет представлен и показан в роттердаме. Спасибо Татьяне юрьевнепомогла организовать и устромить єту поїздку.спасибо режисеру и прекрасним актерам.

Великим сюрпризом для відвідувачів святкування дня народження Віри Холодної на кіностудії був виступ виконавиці ролі зірки німого кіно,  солістки Одеської філармонії Нелі Нечаєвої. Чудові романси стали яскравим завершенням свята.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Комментарии закрыты