Марія Варна, кореспондент

На календарі — 1 квітня, а за прогнозом сильний вітер. Незважаючи на не дуже весняну погоду, одесити з розмахом святкують день сміх і жартів. Саме Одеса носить звання столиці гумору і не дивно що це свято відзначається тут яскраво і дружно, усім великим містом.

Одесити — а у вас вся спина біла. День сміху в Одесі традиційно почався зі святкової ходИ по Дерибасівській. У цьому році темою 45-ї Гуморини вибрали гасло ‘Одеса для всіх і все для Одеси’. Адже напевно, кожен містянин із самого дитинства знає, що тут проживають представники понад 130 національностей. І в кожного з них є щось спільне — це любов до Одеси.

День Юморины, День клоунов, мы ещё приехали вчера. Мы были в одесском доме клоунов, у нас это традиция, мы уже 4-й год подряд приезжаем, привозим друзей с Киева, с Мариуполя. Любим радоваться, наслаждаться жизнью, это такой, можно сказать, уже весенний праздник.

Георгій Делієв, Народний Артист України

У нас 6-й день комедиады, мы сегодня уже завершаем наш фестиваль, как раз в рамках юморины. с 7 утра до 3-х часов ночи каждый день у нас клоуны из 15 стран мира приехали и мы совершенно не устали, потому что всё время наполняемся этой радостью, общением. 

Дело в том что у нас сегодня огромный семейный праздник, ровно 28 лет назад мы познакомились по дороге на Юморину. Мы сами из Кишинева, так получилось что мы оба проспали будильники и проснулись, не зная друг друга. Мы случайно, здесь в автобусе, ехали в Одессу, по дороге разговорились,  выяснилось что у нас очень много общих знакомых. И вообще мы очень близкие друг другу и по духу. Впоследствии, двое детей, счастливая жизнь и сегодня мы отмечаем 28-летие нашего знакомства.

Наскільки Одеса може бути різною, настільки строкатим і веселим був першоквітневий карнавал. Тут змішалося в буквальному сенсі все — міми, клоуни, Дюк де Рішельє і Дарт Вейдер. Першоквітнева хода складалася з 45 частин, кожен фрагмент — шматочок Одеси. Ось так з танцями, піснями, на машинах і пішки, під дріб барабанів або музику з колонок Гуморина розтягнулася на всю Дерибасівську, згорнула на Пушкінській вулиці і підійшла до Ланжеронівського узвозу, де парад зустрів мер Одеси — Геннадій Труханов. Саме під патронатом глави міста, в Одесі відсвяткували Гуморину і все першоквітневі заходи.

Геннадій Труханов, Одеський міський голова 

-Ну и конечно начну с вопроса, как в Одессе. Вам нравится?

-Да!!!

Вы знаете, мы старались, вся наша команда старалась сделать сегодня день праздничным. Я всех вас приветствую, желаю вам счастья, здоровья, успехов. Мира, самое главное, мира. Чтоб наши дети, мы с вами жили в мирном, счастливом городе. Мы всё сделаем для того, чтобы у нас это получилось. Счастья, здоровья, с праздником вас!  

Як говорили самі учасники параду, Одесит — це дуже давня професія. І для того щоб нею оволодіти не обов’язково народитися в нашому місті, але важливо щиро його полюбити. Більше двох сотень років Одеса збирає в собі абсолютно різних людей, кожен з яких створює це місто, змінює його і робить особливим. Так, сама Одеса може бути різною, але вона завжди буде рада вас бачити. Точно також і ви, приймайте її веселою і галасливою, з сюрпризами і жартами. Адже нас багато, а Одеса у нас така одна на всіх.

Комментарии закрыты