8 вересня православні вшановують святих мучеників Адріана і Наталію — покровителів шлюбу. Їм моляться про благополуччя і взаємну любов подружжя. Святкову літургію в храмі Адріана і Натальї на Іранцузькому бульварі в Одесі очолив митрополит Одеський та Їзмаїльський Агафангел.

8 вересня Церква прославляє небесних покровителів християнського шлюбу — святих мучеників Адріана і Наталію та інших 23-ох, котрі з ними постраждали близько 305–311 років. Мученики Адріан і Наталія були подружжям і пробули в шлюбі тільки один рік. Жили вони в місті Нікомидії у Віфінській області Малої Азії. У той час імператор Максиміан розпочав гоніння на християн. Адріана закували у кайдани та піддали тяжким мукам лише за те, що той, будучи язичником, у певний момент усвідомив божественну істину і увірував у Христа. І під час мучеництва свого коханого чоловіка Наталія перебувала поруч із ним, підтримуючи до останньої миті.

Агафангел, митрополит Одеський та Ізмаїльський

Мы собрались чтобы почтить….. святых мучеников Андриана и Наталью, которые под покровом Царицы небесной находили в жизни своей утешение. Андриан был язычником, а Наталья — христианкой, они поженились и жизнь их была свидетельством христианской веры. Гонения со стороны языческого мира объединили их сердца навеки

Храм святих мучеників Адріана і Наталії на Французькому бульварі в Одесі сьогодні є одним із найулюбленіших одеситами. Він має непросту історію, починаючи з 1900 року і за цей період декілька разів закривався. 22 грудня 1990 року, храм був освячений митрополитом Одеським і Херсонським Леонтієм в ім’я мучеників Адріана і Наталії. Центральне місце у храмі зайняли дві чудотворні ікони — Божої Матері «Скоропослушниця» і святителя Миколая Чудотворця, написані в Свято-Пантелеймонівському монастирі на Афонській горі.

прот. Євген Куценко, клірик храму святих Адріана і Наталії

Наш храм в советское время посещали многие великие люди. Ученые профессора, врачи, педагоги, музыканты. Один из них — академик Филатов посещал нашу церковь каждый день и архиепископ Никон полушутя ему говорил «Владимир Петрович, раз в неделю приходите в церковь и достаточно.» На что Филатов отвечал 2 Если я сюда (т.е. в церковь) не приду, то у меня там не получится».  Там — это на работе, в жизни, люди приходят в церковь для того, чтобы тут что-то взять и это что-то должно освятить всю жизнь.

Анатолій, парафіянин храму святих Адріана і Наталії

Мы очень почитаем святых Адриана и Наталию. Всегда обращаемся к ним с молитвой, у нас много связано с этим храмом, в воскресную школу сюжа ходим и для взрослых, и для детей. Мы очень почитаем и уважаем святых мучеников Адриана и Наталию.

З давніх часів святі мученики Адріан і Наталія вважаються покровителями сімейного вогнища та шлюбу. Вони нагадують всім крізь століття: справжнє подружжя – це мала Церква. І якщо там панує справжня віра — ніякі спокуси світу цього не в змозі її подолати.

Комментарии закрыты