Вода в людському організмі впливає на регулювання температури тіла, зволоження повітря, що надходить до організму, на доставку поживних речовин і кисню до всіх клітин, на захист життєво важливих органів, на перетворення їжі в енергію та на інші процеси. Але вода помічник тільки в тому випадку, коли вона чиста і якісна. Тому, дбаючи про свій великий колектив, Одеська національна академія харчових технологій 1-го червня відкрила у холах питні фонтанчики.

Богдан ЄГОРОВ, ректор ОНАХТ
В нашій академії за ініціативи студентського самоврядування 2 питних фонтани. Один ось тут, на Канатній, в холі академії, і один на Дворянській, також в холі. Якість води буде забезпечувати кафедра технологій питної води і біотехнологій, яка діє в нашій академії. В нас є лабораторія профільна, яка проводить дослідження в цій сфері. Тому професіонали візьмуть під контроль. І ми повністю упевнені, що якість цієї питної води буде найвищою. 

Призначення питних фонтанів в ОНАХТ — дати можливість всім, хто відчуває спрагу, випити смачної чистої води, і студентам, і викладачам, і слухачам курсів, і всім, хто відвідує академію.

Вікторія ЛІСНИК, молодіжний ректор ОНАХТ
У нас жизнь в стиле ЭКО, к этому мы призываем студентов, преподавателей и всех одесситов. Присоединяйтесь к нашему открытию! Мы первые, кто открыл питьевой фонтанчик. Жизнь в стиле ЭКО — это то, к чему сейчас должны стремиться все.

Анатолій БАСОВ, студентське самоврядування факультету НТтІМ ОНАХТ
Считаю, это очень правильное решение, как администрации, так и нас, студсовета — поддержать проект. В ХХІ веке нужно защищать экологию потому, что много проблем и с озоновым слоем и с пластиком, который загрязняет.

За допомогою фонтанчиків знайдене рішення актуальної проблеми з питною водою. Також це рішення збереже й навколишнє середовище, про що кажуть представники компанії, яка допомогла ОНАХТ реалізувати проект.

Андрій РУДИК, керівник проекту «Життя в стилі ЕКО»
Сьогодні студент має можливість не купляти воду в пластиковій тарі, а приходити до навчального закладу та пити воду з питного фонтанчику. Це дуже приємно, що академія дбає про якість, про навчання студентів — як навчаються, що п’ють, який навчальний процес. 

Одеська національна академія харчових технологій найперший виш не тільки в Одесі, а, мабуть, і взагалі в Україні, який подбав про те, щоб його студенти та викладачі були забезпечені безкоштовною найчистішою та смачною питною водою. Установники фонтанчику зазначили, що систему визначає і висока якісь води, і безпека споживання.

Сергій КРУПІНІН, представник проекту «Життя в стилі ЕКО»
В системе встроен сенсорный бесконтактный датчик. И при проведении рукой возле датчика идет подача чистой питьевой воды. И в данной системе нет передачи микробов, т.к. бесконтактное включение и потребление данной воды.

А ми відгукнулись на запрошення завітати до профільної лабораторії академії, де вивчають якість води. Тут з нового фонтанчику вже взяли проби фахівці кафедри Біоінженерії і води.

Вікторія НОВОСЕЛЬЦЕВА, асистент кафедри Біоінженерії і води ОНАХТ
Наша кафедра готує фахівців за 3 освітніми програмами, у тому числі «Технології питної води» та «Водний менеджмент». Ту вивчаються новітні технології обробки води, управління виробництвом, контроль якості води. На базі нашої лабораторії ми можемо визначати до 40 показників якості питної води. І перший показник якості — PH води Ходімо зі мною!

Показник PH води вважається однією з найважливіших характеристик тому, що він відповідає за баланс лугів та кислот в організмі людини. Регламентують цей показник Державні санітарні норми та правила під назвою «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людини». І показник повинен бути в межах від 6,5 до 8,5 одиниць PH.

Отже, наш PH-метр показує 7,4. І це вважається ідеальним значенням РН.

Також ми стали свідками того, як визначали показник залишкового вільного хлору як наслідку хлорування питної води. Він не дуже корисний для організму. Перевірку провели у йодометричний спосіб: йодистий калій розчинили у дистильованій воді, підкислили та долили досліджувану воду. При наявності в пробі залишкового вільного хлору розчин повинен був би забарвитись в світло-жовтий колір.

Перемішуємо … Вода повністю прозора!

За результатами таких цікавих експрес-досліджень в лабораторії ОНАХТ, визначено: вода в нових фонтанчиках відповідає усім гігієнічним вимогам.

Вікторія НОВОСЕЛЬЦЕВА, асистент кафедри Біоінженерії і води ОНАХТ
Пийте лише чисту воду, бережіть себе. Якщо бажаєте стати фахівцями в галузі водопідготовки — кафедра Біоінженерії і води чекає на Вас!

Комментарии закрыты