Цю будівлю іноді називають «летючий голландець» — вже багато років Одеський академічний український музично-драматичний театр імені Василька знаходиться під покровом зеленої тканини. Фасад ззовні і будівля пам’ятки архітектури зсередини  потребують зміцнення та реставрації. Крім цього, театру потрібно гарне фойє, а для постановки сучасних вистав нове обладнання. 15 червня світський салон Gold Club зібрав небайдужих одеситів для того, щоб привернути увагу до проблеми руйнування будівлі, а також звернутися до городян — сьогодні врятувати український театр може кожен. Відзначимо, що на проведення робіт на фасаді були вже виділені державні та обласні кошти, однак у пам’ятника архітектури окрім цього є цілий ряд проблем.

Юлія Пивоварова, керівник українського театру  

Відбудеться реставрація фасаду, лише фасаду. Там будуть замінені вікна, будуть поновлені наші фігури, ліпнина, яка знаходилась на фасаді театру. Кошти обласної ради і субвенція державного бюджету — це кошти, які до нас надходять з міністерства. Це становить близько 10 мільйонів гривень. В повному обсязі ні, але хоча б воно буде зроблено. Далі нам потрібно говорити, що  там потрібно робити внутрішні роботи. Не тільки є фасадні роботи, насправді будівля, яка існує, вона потребує загального ремонту, капітального ремонту.

Ініціатором заходу зі збору коштів став Олександр Копайгора, людина котра пов’язала з театральним мистецтвом Одеси все своє життя. Олександр Євгенійович майже 9 років пробув директором українського театру, також він працював в оперному і російському театрах.

Олександр Копайгора, президент світського салону Gold Club

Обращаемся ко всем одесситам, обращаемся ко всем предприятиям и организациям. Мы не ставим цифры, мы просто говорим…дорогие друзья, помогите на восстановление здания украинского театра. Внутри, слава богу, тоже началось очень серьезное творческое восстановление. Возглавила театр прекрасная женщина, Юлия Анатольевна, и я думаю, что это первый шаг для того, чтобы театр изменялся к лучшему. Второй шаг, это всё-таки, люди должны входить на красивые спектакли, должны входить в красивое здание.

Президент Європейської асоціації ділових жінок Ілона Згурова, без сумнівів, вона відгукнулась на запрошення та прийшла підтримати акцію з порятунку українського театру.

Ілона Згурова, президент Європейської асоціації ділових жінок

Театр красивый, это наша Одесса. Это наша культура и я думаю, что каждый одессит с удовольствием внесет свою лепту в восстановление нашего украинского театра. К сожалению, мы должны помогать государству. Чтобы оставить его нашим детям. Потому что у нас такая экономическая ситуация в стране. Почему-то культура всегда на последнем месте и очевидно, в самую последнюю очередь выделяются деньги на культуру и медицину. Мотивировать, наверное, у каждого это в сердце должно быть. Хочу я, не хочу, но я как одесситка считаю, что мы должны внести хоть какую-то каждый лепту. Пусть это будет не большая сумма, но самому же человеку будет приятно. Когда он придет в восстановленный украинский театр и подумает. Всё-таки какая-то частица меня здесь тоже есть.

Театр — це завжди особлива атмосфера. Її  створюють не тільки актори і музиканти, а й сама будівля та парадний вхід. Сьогодні в силах одеситів перетворити кожну виставу в українському театрі в справжнє свято, а самому театрові подарувати нове обличчя.

РЕКВІЗИТИ

ГО «Фестивальний центр «Золотий Дюк»
Р/р 26009000058856
в ООФ ПАТ
«Укрсоцбанк»
МФО 300023
код ЄДРПОУ 26209281
призначення платежу: Благодійний внесок

Комментарии закрыты