Своїм журналістським досвідом до Одеси днями приїхав ділитися голова «Громадського радіо», ведучий програми «Свобода слова» телеканалу «ICTV» — Андрій Куліков. Що розповів відомий телеведучий нашій знімальній групі — далі у сюжеті.

Підготовча робота телепрограм у прямих ефірах, «стенд-ап» як ключовий елемент репортажу та специфіка ведення дискусії в телестудії. Андрій Куліков ділився досвідом з одеськими журналістами. Нам же, під час інтерв’ю телеведучий розповів про ключові, на його погляд, проблеми українського телебачення.

Андрей Куликов, журналист, глава ОО «Громадське радіо»

Українські телеканали,  а головне, люди які на них працюють, здатні на багато чого гарного, якісного, але це здатність… Справа в тому, що самий кількісний розвиток українського телебачення заважає нам давати більше якості. Коли розпорошеність ресурсів і, відповідно, недозабезпеченість журналістів, операторів, режисерів, монтажерів передовою технікою, — вона змушує і створює для нас спокусу працювати на такому мінімально прийнятному рівні, а не пропонувати глядачам дедалі якісніший продукт. А головне зараз — щоб не припинився процес створення суспільного мовлення, яке (якщо створиться) становитиме потужну конкуренцію комерційним телеканалам в загальноукраїнському плані і це може призвести до оздоровлення нашої галузі. Для підвищення якості.

Як невеликий бонус — Андрій Куліков дав свої поради та назвав основні принципи сучасної журналістики.   

Андрей Куликов, журналист, глава ОО «Громадське радіо»

Чесність, точність, неупередженість і небайдужість — це чотири принципи, які, мені здається, нам потрібні. І здавалося б, тут немає таких суто технологічних порад, але точність дає також і достовірність інформації. А це вже дає глядачам підставу робити власні висновки. Ми не повинні нав’язувати свою думку глядачам, які достатньою мірою досвідчені, скептичні і допитливі. А потрібно дати їм якомога більше різноманітної, в тому числі, інформації, вивіреної, вони зроблять свої висновки.

Комментарии закрыты