29 червня в Одеському апеляційному суді відбулася прес-конференція суддів щодо напрямку діяльності суду, які викликають найбільший суспільний інтерес. Основною метою прес-конференцій, яку проводили з нагоди Дня Конституції, стало налагодження зв’язків з громадськістю для зростання обізнаності щодо напрямків діяльності суду. Обговорювались такі актуальні питання, як конфлікти територіальних громад, соціальні конфлікти, справа виділення земельної ділянки для будівництва храму Свято-Покровської парафії у Білгород-Дністровському. Також судді обговорили питання отримання пенсій громадянами, які виїхали за межі України, справи, пов’язані з портом Чорноморська, справа про поновлення на роботі прокурора, який влаштував перестрілку в ресторані «Гранат». Особливу увагу судді приділили люстраційним справам

Олександр Джабурія, заст. голови суду, суддя-спікер

Ще не вирішене питання у законодавчій площині, воно не вирішене саме Конституційним судом, у якого є певне конституційне подання. Що конституційності закону про люстрацію. Як правило більшість суддів зупиняє розгляд таких справ, їх не 5 і не 10, їх достатньо багато. Запиняє розгляд цих справ до вирішення питання конституційності цього закону. На сьогодні, Одеський апеляційний адміністративний суд чітко дотримується принципу законності, які прописані в кодексі адміністративного судочинства. 

Подібні діалоги між суддями і представниками ЗМІ є суттєво важливими, оскільки сприяють наданню правдивої та чіткої інформації для населення, особливо з найбільш актуальних і обговорюваних судових процесів.

Комментарии закрыты