В трьох виставкових залах музею західного та східного мистецтва відкрилась виставка фотографій відомого одеського мандрівника Віталія Оплачка. «Арктична сага» – це фотощоденник автора, який у складі міжнародної команди на парусному човні   пройшов з Ісландії до Гренландії. Відкриття вернісажу супроводжувала цікава розповідь Віталія Оплачка про труднощі та радості експедиції.

В серпні минулого року міжнародна команда мандрівників з великим стажем, до складу якої увійшов одесит Віталій Оплачко,  на парусному човні Текла відправилась в експедицію з рибацького поселення на північному заході Ісландії до Східної Гренландії.

Віталій Оплачко, фотохудожник, мандрівник

Переход океанический был под парусами туда и назад. В фьерде из-за айсбергов двигались под мотором. Над Гренландией висит антициклон. Погода была великолепна. Солнышко. Температура12-15 гр. На обратном пути попали в шторм.

 Команда двохматчевого кетчу  — 7 представників різних європейських країн віком від 50 і старші, за плечима яких експедиції через океан, гірські сходження, польоти на дельтапланах тощо.

Віталій Оплачко, фотохудожник мандрівник

 мы стояли вахту, мы управляли, поднимали паруса, смотрели как впередсмотрящие. Во время шторма роль впередсмотрящего была чрезвычайно высока. Есть плавающие айсберги, и есть растущие, которые поднимаются над уровнем океана. И заметить его чрезвычайно тяжело.

Однак злагоджені дії професійного екіпажу зберегли життя команді і залишили спогади, наповнені адреналіном. 14 днів – це і екстремальні переходи через океан, і приємні води заливу Скоресбі, що в Східні Гренландії, і знайомство з місцевим населенням — інуітами.

 Віталій Оплачко, фотохудожник мандрівник

востоное побережье Гренладнии не населено. Там есть только один поселок. 400 человек. Притом, что все население острова 55 тыс. И этот поселок был основан недавно в 1924 году.  месное население входит в группу эскимосов, но называется инуиты.

Враження від спілкування з місцевим населенням, природи північних островів, різноманітної флори і фауни, звісно  ж айсбергів химерних форм, сходів арктичного сонця відображені на фотографіях одеського мандрівника Віталія Оплачка. Зануритися в холодну і одночасно захоплюючу дух красу  Гренландії і Ісландії можна у виставкових залах музею західного та східного мистецтва.

 

Комментарии закрыты