«СИМВОЛ КАРПАТ»

Завершується прийом заявок на участь у Всеукраїнському конкурсі сучасної скульптури «Символ Карпат». Молоді художники представляють на суд експертного міжнародного журі свої ескізи скульптури євразійської рисі в сучасному та креативному баченні. Аби нагадати про важливість збереження цього виду, занесеного до Червоної книги України, у Моршині встановлять скульптуру спритній та рідкісній тварині. Чому вирішили підняти проблему екології і питання зникнення рідкісних тварин саме за допомогою сучасного мистецтва? Які головні критерії для відбору робіт учасників? У чому значущість публічного арту для суспільства і міста? Ці та інші питання адресуємо Каті Тейлор — куратору проекту «Символ Карпат». Вона гість нашої студії сьогодні.

«ГАЗЕТНИЙ ЛЕВ» ВАСИЛЬ НАВРОЦЬКИЙ

«Газетний Лев», «чудо Одеси», «діамант в короні міста» говорили про Василя Навроцького сучасники. Він був почесним громадянином Одеси, гласним міської Думи чотирьох скликань, дворянином, видавцем і головним редактором «Одеського листка». Похорон Навроцького у 1911 році проходив при величезному скупченні народу — понад 100 тисяч людей(!). Цього року 11 травня на Другому Християнському кладовищі завершилась реставрація місця поховання відомого одесита Василя Навроцького. В заході з цієї нагоди взяли участь представники духовенства та історики, краєзнавці та журналісти.

АРКТИЧНА САГА

В трьох виставкових залах музею західного та східного мистецтва відкрилась виставка фотографій відомого одеського мандрівника Віталія Оплачка. «Арктична сага» – це фотощоденник автора, який у складі міжнародної команди на парусному човні   пройшов з Ісландії до Гренландії. Відкриття вернісажу супроводжувала цікава розповідь Віталія Оплачка про труднощі та радості експедиції.

Комментарии закрыты