27 травня в Одесі пройшов 17 чемпіонат України з підприємництва серед дітей та молоді. Бізнесмени-початківці з різних міст країни представили свої проекти, спрямовані на соціальну допомогу, розваги для людей різного віку та розвиток економіки України. Кращі проекти отримали гранти для подальшої розробки та можливість представляти Україну на Всесвітньому чемпіонаті.

27 травня, аби взяти участь в 17 чемпіонаті України з підприємництва, в Одесу приїхало чимало дітей з інших міст країни — а тому на суд журі представлено набагато більше проектів, ніж раніше. Боротьба була неабияка — адже переможці Чемпіонату України матимуть можливість представляти нашу країну на Чемпіонаті світу, який також відбудеться в Одесі.

Андрій Азаров, Європейська асоціація розвитку бізнесу

Так получается, что Одесса уже второй раз принимает Чемпионат мира. Чемпионат Украины, который предшествует Чемпионату мира, отбирает команды. И победители будут отобраны очень большим составом жюри — сегодня 30 человек присутствует предпринимателей, которые имеют свои серьезные достижение в бизнесе. И они оценивают детей от 6 лет до 25.

Чому саме Одеса — ні в кого не виникає питань. Адже наше місто споконвіку є містом підприємців, саме тут народжується більшість бізнес-ідей, які потім охоплюють всю Україну. І такий розвиток бізнес-молоді, яка вже починає цікавитися підприємництвом і брати в ньому участь, підтримується всіма одеситами.

Ольга Азарова, засновниця бізнес-школи MINIBOSS

Сегодня наш Чемпионат Украины поддерживается мэром города Геннадием Трухановым и Одесским городским советом. Сегодня именно руководство города показывает, что мы заинтересованы в том, чтобы к нам в Одессу приезжали люди. Учились бизнесу. У нас учились предпринимательству и созданию таких отношений. Поэтому весь сегодняшний чемпионат — это пример сотрудничества власти, общества, бизнесменов, родителей, маленьких деток, которые все вместе хотят лучшее будущее и делают его.

Самі батьки учасників Чемпіонату зізнаються: все краще, ніж сидіння за гаджетами. А такими проектами діти вже будують своє майбутнє, виконуючи майже всю необхідну роботу самостійно.

Світлана, мама учасників Чемпіонату

В наше время сейчас дети мало чем интересуются. Потому что они каждое свободное время стараются в гаджетах проводить. И когда дети заняты такими проектами, они идеи свои осуществляют. И я считаю, в будущем им это пригодится. Ну, по возможности стараюсь помогать, где нужна моя помощь. Но они сами придумывают, сами рассчитывают всё. Я, как человек, которому надо заказать где-то, привести больше.

Юні підприємці вражають своєю досвідченістю: вони займаються не лише розробкою своїх проектів, але й налагодженням їх виробництва та просуванням у соціальних мережах. Діапазон тематики проектів — величезний: тут і соціальні проекти, і розробка настільних ігор, і предмети для догляду за домашніми тваринами.

Микита, учасник Чемпіонату

Это 3D-светильник. У нас есть такие экземпляры, а также у нас есть группа в Фейсбуке, на которой вы можете выбрать еще один экземпляр. А еще вы можете сделать свой чертеж, принести его нам — и мы его осуществим.

Владислав, Валентин та Артем, учасники Чемпіонату

— Вы же знаете, что обычно продают рыбок в целлофановых пакетах. А мы продаем их в красивой упаковке. На день рождения ты хочешь кому-то подарить рыбку — ты ж не принесешь ее просто в пакете. А так даришь в красивой упаковке, праздничной, и человеку будет приятно.

— И еще  также с подделкой из 3D-ручки.

Дар’я та Єлизавета, учасниці Чемпіонату

— Наш проект — это коробка конфет, но в ней будет ещё и игра.

— Тут є настільна гра, яка розвиває дитину. Вона допомагає бути дитині і батькам разом. Бо зараз дуже мало часу батьки приділяють дітям.

Вже через кілька років український бізнес будуватиметься саме цими людьми — які вже сьогодні бачать зріз нашого суспільства та у своєму особистому розвитку орієнтуються саме на нього. Речі, розроблені юними українцями для українців, — Чемпіонат з підприємництва серед дітей та молоді саме про це.

Комментарии закрыты