Одеська Національна Академія харчових технологій – вищий навчальний заклад, для якого майбутнє власних студентів та розвиток науки в Україні завжди були головними пріоритетами роботи. Саме тому тут вже вдруге було організовано Міжнародний конкурс студентських наукових робіт «Black Sea Science 2019». Про перші цьогорічні результати та плани надалі – дивіться в нашому сюжеті.

Вже вдруге в стінах Одеської Національної Академії харчових технологій проводиться Міжнародний конкурс студентських наукових робіт «Black Sea Science 2019» під егідою МОН та Black Sea Universities Network. А саме, 25 лютого визначали переможців І етапу конкурсу. Участь брали 142 наукові роботи, з яких 94 — з України.

Богдан Єгоров, ректор ОНАХТ
Цікавий відсоток переможців до кількості поданих робіт. Серед українських студентів 23% — переможців, з кількості поданих українських робіт, з числа зарубіжних переможців — 27% до кількості робіт поданих зарубіжним університетами. Ось така невелика різниця у 4% між питомою вагою переможців українських і зарубіжних свідчить про високий рівень наукових досягнень, вищої освіти, яка надається в університетах України.

В числі організаторів представники 13 інших держав (з Європи, Азії та Близького Сходу). До складу журі увійшли в цьому році 75 науковців, з яких 39 закордонні. Оцінювали за 6-ма напрямками: «Харчова наука і технології», «Економіка і управління», «Автоматизація, електромеханіка та робото-технічні системи», «ІТ-технології та кібербезпека», «Енергетика та енергоефективність» а також «Екологія та охорона навколишнього середовища».

Богдан Єгоров, ректор ОНАХТ
Проведення таких конкурсів дуже важливе для популяризації досягнень української науки та вищої освіти. Взагалі, для імплементації українських науковців і освітян, у європейський та світовий професійний простір.

Конкурс проводиться з метою залучення студентів до участі в наукових програмах, проектній, конструкторській та інших формах науково-дослідної діяльності. З 12-го березня відбудеться презентація робіт переможців. За підсумками конкурсу буде видано збірник, в якому будуть представлені роботи переможців. У планах Академії — не зупинятися на досягнутому та продовжувати розвивати цей конкурс і надалі.

Комментарии закрыты