Блокада Донбасу — тема, яка залишається найактуальнішою у країні та обурює всіх українців, щоправда, у різний спосіб. Свої вимоги тепер висувають на лише український уряд та штаб блокади, але й окупанти та російська влада.

ВОЛОДИМИР ГРОЙСМАН:

КАБМІН ТА ІМПОРТ ВУГІЛЛЯ

На засіданні Кабінету міністрів України, прем’єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що йому не зрозуміло, в чиїх інтересах відбувається блокада Донбасу. Він підкреслив, що вчора, на зустрічі з представниками металургійної промисловості, було зазначено —  якщо Україна не буде використовувати своє вугілля, існує два варіанти, в кого вона може його купувати. Перший — це Сполучені Штати Америки, другий — Російська Федерація. А тому наслідки від блокади Донбасу є руйнівними в першу чергу для самих українців.

ШТАБ БЛОКАДИ

РОЗШИРИТЬ ГЕОГРАФІЮ

У свою чергу, штаб блокади Донбасу  на своїй сторінці у Фейсбук зазначив, що відмовляється вести будь-які переговори з Гройсманом. Таке рішення учасники блокади пояснюють «єдністю позицій керівництва країни-агресора та вищого керівництва України». А також штаб зазначив, що планує «розширити географію блокади та перекрити останні траси, де ще існують джерела торгівлі на крові».

ЛНР ТА ДНР:

ВИМОГИ СЕПАРАТИСТІВ

Якщо ж говорити про вимоги тих, хто знаходиться з іншого боку блокади, то самопроголошені ДНР та ЛНР вимагають від уряду України припинити блокаду Донбасу.  У заяві глав так званих ЛНР та ДНР зазначається, що якщо до 1 березня блокаду не буде знято, вони введуть зовнішнє управління на підприємствах української юрисдикції на території, що їм підконтрольна. Тож сьогодні вже кілька десятків українських підприємств, розташованих на території ДНР та ЛНР, були націоналізовані. А також в самопроголошених республіках заявили про створення спеціальних штабів з контролю над переводом підприємств української юрисдикції під зовнішнє управління.

РОСІЙСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ

ЗАСУДЖУЄ БЛОКАДУ ДОНБАСУ

Слід зазначити, що до цього трикутнику нещодавно приєднався ще один учасник. Кілька днів тому прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков підкреслив, що, якщо б Київ хотів позбутися блокади, він би її позбувся. Цю ситуацію також прокоментував  представник РФ у тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Борис Гризлов. Він зазначив, що Мінські домовленості закріпили обов’язок України підтримувати соціально-економічний розвиток Донбасу. А тому блокада може примусити російську сторону до певних заходів у відповідь.

Блокада триває, сторони продовжують погрожувати одна одній, а вихід з ситуації, що склалась на Донбасі, все ще не знайдено. Без блокади чи з нею, військові дії на сході України не можуть тривати вічно, проте українцям слід готуватись до певних жертв у будь-якому разі.

Комментарии закрыты