Пересувна виставка «Блокпост пам’яті», присвячена подіям війни на Донбасі, відкрилася в Одесі, в військово-історичному музеї оперативного командування Південь. Експозицію складають особисті речі солдат, зібрані волонтерами місії «Евакуація- 200» при пошуку і транспортуванні тіл загиблих з окупованих територій Донецької і Луганської областей. Про це на відкритті виставки розповів начальник відділення інформаційно-пропагандистського забезпечення командування Військово-морських сил ЗСУ Олександр Гончаров.

Олександр ГОНЧАРОВ, відділення інформ.-пропаганд. забезпечення ВМС
Сьогодні завдяки спільній праці організаторів, місцевої влади, колег з оперативного командування Південь — наше молоде покоління і жителі міста Одеси зможуть познайомитись з важливою експозицією.

Для кожного воїна — своя вітрина, роль якої виконує гранатний ящик. Документи, шеврони, нагороди, фотографії та особисті речі військових, які вже не повернуться… Організатор виставки, співробітник Національного військово-історичного музею України, керівник пошукової групи «Евакуація — 200» Павло Нетьосов розказав про експонати.

Павло НЕТЬОСОВ, Національний військово-історичний музей України
Все, що ви бачите, — справжнє, кожна річ має фото-, відеофіксацію місця, де знайдена. І пов’язана з людьми, які віддали життя в 2014-2016 роках. Тут багато світлин, багато відео, багато предметів. Вони просто лежать. Але ви побачите, що це справжні речі і справжня кров людей, які віддали життя за нашу Україну.

Виставка розділена на дві частини: в одній предмети, зібрані на полі бою, в другій — особисті речі, які передали рідні і близькі тих хлопців, чиї тіла місія «Евакуація- 200» повернула додому… На честь відкриття виставки один з волонтерів, які збирали тіла полеглих воїнів в 2014-му році, Олександр Попов — отримав нагороду від Генерального штабу ЗСУ. З 2016-го року виставка «Блокпост пам’яті» об’їздила майже всі області України. В Одесі вона на один день відкрилась на Морвокзалі, коли наше місто з боку моря відвідали Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг та американські кораблі. І після цього розмістилася на 2 місяці у військово-історичному музеї на Пироговській. Зі світлин на відвідувачів дивляться юні обличчя…

Іван ШЕВЧУК, вихованець Військово-морського ліцею м. Одеси
Вони захищали цю територію заради нас, щоб у нас було щасливе майбутнє і мир на цій землі. Ми повинні захищати нашу країну. І є люди, які на це спроможні. І вони не сидять по квартирах, а йдуть і захищають тому, що розуміють: якщо не вони, то хто ще?

В місії «Евакуація-200», як розповіли організатори виставки, працюють не тільки військові, а й звичайні люди. Вони теж були присутні на відкритті. І військових, і цивільних організаторів об’єднує бажання, щоби виставка більше не поповнювалась.

Комментарии закрыты