Мета, яка була закладена у проголошення ювілейного року Йосифа Сліпого в Україні, — це популяризація постаті патріарха, щоб цей великий незнаний справді поставав найбільш знаним для сучасного українця. Про це йшла мова в Українському кризовому медіа-центрі на зустрічі оргкомітету ювілейного року із ЗМІ.

Олег ТУРІЙ, проректор Українського католицького університету
Програма почалася круглим столом у Києві 15 лютого майже рік тому. А після того були виїзні сесії, на яких були ті, хто знав особисто патріарха Йосифа. А з іншого боку, в Полтаві, Харкові, Запоріжжі, Одесі, Чернівцях, Ужгороді — були запрошені і виступали місцеві дослідники, переважно молоді науковці. 

Основна мета таких зустрічей — дізнатися контекст міжнародної церковної діяльності патріарха Йосифа Сліпого.

Ігор ЯЦІВ, керівник Департаменту інформації УГКЦ
Хочемо говорити про постать патріарха Йосифа як про актуальну особу. Як лідера церковного, загальноукраїнського. І також як особу, вчення і міркування якої лишаються і далі важливими як для Церкви, так і для суспільства. 

Йосиф Сліпий народився 17 лютого 1892 року в Теребовельському повіті на галицькому Поділлі. Коли юнак співав в церковному хорі гімназії, його помітив і взяв під опіку Андрей Шептицький, митрополит Галицький. Потім було навчання у Львівській духовній семінарії та Інсбруцькому університеті. У 1929 став ректором Львівської богословської академії. Під час окупації митрополит Андрей Шептицький висвятив таємно митрата Сліпого на єпископа. В 1945 році Сліпий був ув’язнений радянською владою, відбув 18 років заслання у таборах. Після звільнення оселився у Римі. Подорожував світом, щоб зміцнити зв’язки з вірними української діаспори та репрезентувати Українську греко-католицьку церкву на чужині. Помер патріарх у 1984 році в Римі. У 92-ому році прах кардинала перенесли із Собору святої Софії в Римі до крипти собору святого Юра у Львові.

Єпископ Гліб (Лончина), голова оргкомітету ювілейного року Йосифа Сліпого
Від нього прозвучали ці знаменні слова: «Будьте собою!» Він завжди закликав наших емігрантів бути собою, щоби вони не піддавалися асиміляції, що є природним процесом кожної еміграції. Ці його слова, що звучали в 60-80 роки, вони так само сьогодні актуальні. Тому постать Йосифа Сліпого є об’єднуючою силою не лише для УГКЦ, а й для усього українського народу. 

Як розповіли члени оргкомітету, ювілейний рік Йосифа Сліпого в Україні завершиться 17 лютого урочистою архієрейською літургією в Київському Патріаршому соборі Української греко-католицької церкви.

Комментарии закрыты