25 липня щорічно в день народження Григорія Маразлі бібліотека ім. Франка проводить зустрічі з читачами, які присвячені людям, так чи інакше пов’язаним з історією бібліотеки. Цього разу відбулась година пам’яті талановитого одеського архітектора Юрія Дмитренка. Будівля безкоштовної народної читальні в Книжковому провулку, побудована в 1891 році, — одне з багатьох творінь зодчого, що дійшли до наших днів. Більшість з них є пам’ятками архітектури. Як вони зберігаються, яким був життєвий шлях Юрія Дмитренка, як він виглядав і чим запам’ятався — про це йшла мова на зустрічі в бібліотеці.

Засновником бібліотеки ім. І.Франка, що побудував її на власні кошти і подарував місту, був Григорій Григорович Маразлі. З вдячністю згадуючи цю людину і його справи на благо міста, бібліотека щорічно вшановує його день народження — 25 липня.

Людмила Коробецька, зав. відділом краєзнавства бібліотеки

 Григорий Маразли очень много сделал для нашего города. Один из известных меценатов 2-й половины 19 века. Можно провести целую экскурсию Маразли-Одесса. Здание нашей библиотеки он построил, здание зоопарка, здание художественного музея. Его личный дом сейчас используется под медучилище

Традиційно в день народження Маразлі в бібліотеці відбуваються зустрічі, присвячені людям, так чи інакше пов’язаним з історією бібліотеки. Цього року вшанували пам’ять одесита, талановитого архітектора Юрія Мелетьовича Дмитренка, за проектом якого була збудована бібліотека у 1891 році. У 2018 році виповнилося 160 років з дня його народження і 100 років з дня смерті. Будівля безкоштовної народної читальні в Книжковому провулку- одне з багатьох творінь зодчого, що дійшли до наших днів. Більшість з них є пам’ятками архітектури.

Людмила Коробецька, зав. відділом краєзнавства бібліотеки

 єто архітектор оставил очень много зданий в нашем городе. И облик нашого города тот, которій предал ему Дмитренко

На годину пам’яті в бібліотеку був запрошений Віталій Сочалов – заступник редактора газети «Одеські вісті», який довгі роки займався проблемами відтворення церкви, збудованої Дмитренком в Удільному провулку.  А також брав активну участь у встановленні меморіальної дошки на згадку про архітектора на будинку по вулиці Дерибасівська, 8. Віталій Сочалов – автор книги «Богодільня Маразлі». І зрозуміло, що в день народження Григорія Маразлі на зустрічі йшла мова і про його внесок в архітектурний образ міста.

Віталій Сочалов, заст.редактора газети «Одеські вісті»

 Поговорим об еще одном проекте Григорія Маразли О богодельни.она стала одной из лучних богоделен в Одессе. О загадочном в его жизни – место захоронення. Много легенд, с єтим связанніх

Зустрічі в міській бібліотеці ім. Івана Франка – це завжди чудовий екскурс в історію рідного міста.

 

 

Комментарии закрыты