Окупація Криму після Майдану стала ще однією точкою відліку агресивних дій Російської Федерації по відношенню до України. Про це говорили в Укрінформі на конференції, присвяченій 26-ому лютого — Дню опору Криму російській окупації. Наразі Адміністрація президента розглядає питання підписання необхідного документа, аби зробити цей день офіційним.

Еміне Джапарова, заступник Міністра інформаційної політики

Чому це важливо? По-перше, сьогодні російська пропаганда активно намагається довести, що був так званий референдум, що опору немає, що є щасливе життя. Що фактично всі люди в Криму, вони проросійські люди. І намагаються переконати в цьому весь світ. Втім, однозначно це не є правдою. І цьогорічна кампанія — вона навколо абсолютно конкретних символів опору. Це 64 політичних в’язні. І, в принципі, червоною лінією ми проводимо історії цих людей. Що це не просто подія. Це доля абсолютно конкретних людей, які стали жертвами російської окупації, які через свою позицію страждають, які через свою позицію сьогодні в СІЗО — або вже отримали вирок, або ще чекають на цей вирок.

До 26-го лютого готуються спеціальні заходи у різних містах України, спецвипуски Кримінформ, а кримські ЗМІ третій рік поспіль  проводитимуть телевізійний марафон. На Майдані Незалежності у Києві 26 числа о 18:00 відбудеться Мітинг Солідарності. Проблема окупації Криму підніматиметься як на всеукраїнському, так і на міжнародному рівні.

Ескендер Барієв, член Меджлісу кримськотатарського народу

Ну, и на наш взгляд, ключевым событием должно быть проведения митинга. Митинга Солидарности. И поэтому Меджлис крымскотатарского народа, Крымскотатарский ресурсный центр, Общественная организация Автомайдан Киев, Либерально-демократическая лига Украины, гражданская инициатива Полонені, политическая партия Сила людей и ряд других наших партнеров  — мы призываем киевлян, гостей Киева. Найти время. Найти полчаса или час для того, чтобы проявить солидарность с теми людьми, которые сегодня находятся на оккупированной территории.

Еміне Джапарова, заступник Міністра інформаційної політики

Одним з ключових заходів 26-го лютого буде міжнародний форум. Це потужний вже сьогодні майданчик для того, щоб консолідувати позицію і державної влади, і громадських діячів, і міжнародної спільноти. Це класично три панелі. Перша панель — буде така звітна панель. Ми саме її плануємо з точки зору урядових комунікацій. Наступна панель — вона для нас є дуже важливою. Це міжнародна панель. До речі, підтвердила свою участь пані Ребекка Хармс — представниця Німеччини, дуже потужний адвокат української позиції сьогодні в світі. І на цій панелі ми хочемо підняти питання взагалі можливості створення міжнародної платформи з деокупації. І тертя панель — вона буде правозахисна. В рамках форуму ми хочемо показати фільм «Бранці Кремля», як я казала, ключова — це історія людей.

Комментарии закрыты