В Одесі вже починається курортний сезон, а один з найвідоміших пам’ятників архітектури — колонада графа Воронцова до сих пір стоїть в розібраному стані. З минулого року тут тривають реставраційні роботи. За цей час біля підніжжя колонади виявили додаткові сходинки, які раніше знаходились під землею. Також, під щільним шаром асфальту знайшлися старі плити з Єврейського кладовища і артснаряди. В даний момент колонаді продовжують надавати автентичний вигляд і хочуть зробити такою, якою вона була ще під час графа Воронцова. Однак все це меркне перед фактом того, що одесити і гості міста вже більше року не бачили саму колонаду. У зв’язку з цим в соціальних мережах почали публікуватися повідомлення про те, що пам’ятник архітектури мало не бажають залити бетоном і назавжди зіпсувати. 8 червня біля Воронцовської колонади пройшов прес-брифінг, де експерти, котрі проводять реставрацію, прояснили ситуацію.

Максим Ігнатьєв, підприємство «Одесакомунекологія»

На данный момент начались работы по восстановлению антаблемента и кровельной части бельведера. Кроме этого, идут работы, связанные с оштукатуриванием стен, подготовкой их под облицовку песчаника, восстановление амфитеатра, восстановление боковых лестниц, которые ведут к аллеям прогулочным. 

-Было выписано предписание Обладминистрацией об остановке работ. Работы остановлены на сегодняшний день?

-По какой причине? У меня такой информации нет. Ещё раз, услышьте меня, пожалуйста, у меня такой информации нет.

Сергій Тихонюк, головний інженер проекту

По поводу сроков. У заказчика заключены договора с подрядной организацией и поэтому, это больше их компетенция.

Максим Ігнатьєв, підприємство «Одесакомунекологія»

Я вас могу поставить в известность о том, что договор заключен до мая 2019 года. В соответствии с этим, работы будут закончены. Если мы сможем, постараемся сделать это значительно раньше.

Комментарии закрыты