В перший день Вишиванкового фестивалю — 23 серпня, саме в День державного прапору — одесити та гості міста на Потьомкінських сходах розтягнули 26-метровий прапор України. Слід зазначити, що саме ця частина Вишиванкового фестивалю є найулюбленішою для багатьох його учасників — особливо, для наймолодших.

Поліна, учасниця Вишиванкового фестивалю

Когда растягивают флаг и он тянется аж до самого порта — это так красиво! Много людей в вышиванках собрались для того, чтобы растянуть и показать величество нашей страны!

Також цього року у ярмарку Вишиванкового фестивалю беруть участь 200 народних майстрів — як з Одеси, так і з інших міст України. Хтось з них вже брав участь у минулих фестивалях, для когось це перший досвід — але всі вони привезли до Одеси дещо особливе.

Тетяна Соломаха, майстриня

Ну, специально всегда — это чашечки с гербами. Это обязательно. Потому что, ну, День независимости, День прапора — всегда патриотический дух. Все хотят на память об Украине, если это туристы. Или люди, которые просто патриотически настроенные. Они хотят вот чашечку с гербом. Это спешл фор Вышиванковый фестиваль.

Людмила, компанія «Народний бутик»

Ми вперше привезли сюди — у нас є такі весільні білі сукні. Зараз буде сезон весіль, і тому ми спеціально, для Вишиванкового фестивалю приготували такі шикарні плаття до полу. Безпосередньо такі ніжні, такі білі, такі святкові. Щоб наші гарні, найгарніші україночки могли виглядати просто чудово.

Людмила, майстриня

Для Одессы я привезла пару — еврейскую пару с ребенком. Был такой случай, что когда подошел мужчина еврейской национальности, сказал: «Вы все правильно сделали, все выдержали. Только вот одно неправильно». Я спросила: «Что?» «У евреев не бывает один ребенок — бывает пять-шесть».

Багато з тих, хто прийшов на фестиваль зазначає, що в минулі роки довелось потрапити лише на частину заходу; але цього разу планують відвідувати все.

Ліля, учасниця Вишиванкового фестивалю

До этого два года была только на Вышиванковом ланцюге; а в этом году планирую каждый день посещать. Почему хожу? Как-то поддерживать дух наш патриотизма. И в принципе, это интересно, это здорово, что люди так объединяются — хотя бы на такие праздники.

А волонтери, які котрий рік створюють справжню магію, анонсують видовищні заходи, що відбуватимуться наступні дні фестивалю.

Олеся, волонтер Вишиванкового фестивалю

Я чекала ось підняття прапору — це найурочистіший, мені здається, захід. А ще я дуже чекаю на Вишиванковий ланцюг. Бо ми вже другий день поспіль робимо бейджики, і їх — я не буду говорити кількість, але їх дуже багато. І я дуже чекаю на ланцюг, бо це буде дійсно дуже масштабне видовище. І я чекаю, що всі прийдуть до нас на ланцюг — в своїх вишиванках.

Вишиванковий фестиваль — одна з найкращих традицій літньої Одеси, яку слід відвідати в будь-якому випадку.

Комментарии закрыты