Туберкульоз – одна із найстаріших хвороб, які тільки знає людство. І незважаючи на видатні успіхи сучасної науки в області діагностики, попередження епідемій та лікування складних інфекцій, побороти туберкульоз досі неможливо. Що це за хвороба – туберкульоз, і як його розпізнати – далі в сюжеті.

Туберкульоз – поширене та нерідко смертельне захворювання, при якому найчастіше уражені легені. Класичними симптомами активної туберкульозної інфекції є хронічний кашель, біль у грудях, слабкість та підвищена температура. Хоча нерідко хворі не помічають «перших дзвіночків» хвороби і дізнаються про неї випадково – під час чергового обстеження. Якщо раніше туберкульоз вважався хворобою бідних шарів населення, то сьогодні – через процеси глобалізації та міграції, за якими медицина просто не встигає розвиватись, — ним хворіють і забезпечені люди.

Щорічно на туберкульоз захворюють понад 9 мільйонів людей, а загальна численність хворих досягла 60 мільйонів. Фахівці Всесвітньої організації  охорони здоров’я прогнозують, що якщо поширення хвороби не взяти під контроль, у 2020 році кількість тубінфікованих сягне 2 мільярдів. В Україні, згідно зі статистикою Міністерства охорони здоров’я, цією хворобою охоплено приблизно 700 тисяч людей. Більше половини відсотків захворюваності припадає на соціально не захищені групи населення – через незадовільні умови проживання, недостатній рівень медичних послуг та бідність. Проте вільне пересування цієї групи людей у кордонах країни, ставить під загрозу і здоров’я інших верств населення.

В середньому, один хворий на туберкульоз може інфікувати до 15 здорових осіб; проте ситуація погіршується ще більше, якщо він знаходиться в громадському місці. Саме через таке розповсюдження хвороби, в 1993 році туберкульоз було оголошено глобальною небезпекою, а останнім часом всі країни світу відзначають 24 березня Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

Комментарии закрыты