12 травня у 22 країнах світу пройшли акції протесту проти дельфінаріїв та використання дельфінів людьми у розважальних цілях. Такий захід не оминув і одеський дельфінарій «Немо». Зоозахисники з різних організацій прийшли аби донести одеситам, що ці унікальні ссавці заслуговують волі. Так, на місці подій була і наша знімальна група.

«Ми проти дельфінаріїв», «Дельфінотерапія — міф», «Повернемо дельфінів у море». З такими гаслами до одеського дельфінарію на Ланжероні прийшли зоозахисники 12 травня, аби донести до людей, що використання дельфінів у розважальних цілях у дельфінаріях несе за собою жахливі наслідки для життя та здоров’я самих тварин . Організатором протесту виступила громадська організація «Animal SOS Odessa», до неї також приєдналася ГО «Зелений лист».

Юлія Ігнатенко, представник Animal SOS Odessa

Существует мнение, что дельфины получают чуть ли не удовольствие от того, что их дрессируют, существует миф о дельфинотерапии и так далее. На самом деле, мы говорим о том, что никакого удовольствия дельфины не испытывают. Это живие существа, которые отловлены и содержаться в неволе, фактически в рабстве. И всё для того, чтобы люди просто получали и зарабатывали на этом деньги.

Зоозахисники наголошували у своїх лозунгах та виступах, що умови утримання дельфінів у дельфінаріях не відповідають тим, що на волі. Так, активісти зазначають, що у неволі дельфіни живуть значно менше, тренування ссавців відбуваються за допомогою голодування, а у воді басейну міститься хімічні речовини, через які дельфіни сліпнуть, та загалом відвідування дельфінаріїв — це спонсорство подальшого відлову та вбивства тварин. До активістів вийшов і представник дельфінарію, аби заперечити деякі, за його словами, міфи. Так, Фазіль Аскеров, директор з розвитку дельфінарію, каже, що вода у басейнах морська та додатково піддається очищенню через неналежну первинну якість. 

Фазіль Аскеров, директор Одеського дельфінарію «Немо»

К сожалению, много пользуются мифами о дельфинах. Придумывают, что дельфины ослепли, ни одного слепого дельфина нет и не может быть, потому что у нас ветеринары каждый день смотрят. Миф о том, что дельфины живут 2-3 года. В неволе дельфины живут, мы не говорим в неволе, это в искусственной среде обирания, живут дольше. Рекордсмен — 59 лет, дельфин, к сожалению умер в прошлом году в Дюссельдорфском дельфинарии. Ему было 59 лет. В естественных условиях дельфины редко выживают до 30 лет.

Олена Комогорова, старший тренер дельфінарію «Немо»

Мы пытаемся до зоозащитников донести нашу позицию, вплоть до того, что приглашаем их сюда посмотреть на все то, что здесь происходит изнутри. Недопустимо в работе с животными, вообще в принципе, такие жесткие методы, как голодание. Это неверно. Никто так не работает. Мы работаем опираясь на положительное подкрепление. Это только ласка, внимание, бережный уход, большое количество рыбы, хорошего качества.

До акції приєдналося близько 20 осіб. Такий захід проводився у 22 країнах, в Україні дельфінів підтримували тільки в Одесі. Нагадаємо, на сьогоднішній день у половині країн Європейського союзу, а саме 14 з 28 держав, заборонено дельфінарії та використання дельфінів у розважальних шоу.

Комментарии закрыты