13 травня в арт-просторі «Садиба» відбулося святкування Дня Єрусалима. Організатором свята є Ізраїльський культурний центр в Одесі при посольстві Держави Ізраїль в Україні. У програмі: віртуальна екскурсія по Єрусалиму, різноманітні майстер-класи, зустрічі в стилі TED з ізраїльськими спікерами, місто ремісників, виступи танцювальних і музичних колективів, а також розіграш авіаквитка в Ізраїль від провідної української авіакомпанії.

День Єрусалима, що святкується 28 іяра за єврейським календарем, проголошений в честь возз’єднання Єрусалиму після Шестиденної війни в 1967 році. В ході битви за Старе місто ізраїльтянам вперше за дві тисячі років вдалося повернути священні для євреїв місця — Храмову гору і Стіну плачу. Цей день символізує історичний зв’язок єврейського народу з Єрусалимом — стародавньою столицею сучасного Ізраїлю. Цього року святкування проходить в рік 70-річчя незалежності Держави Ізраїль.

Ілона Хільковська, Перший секретар Держави Ізраїль в Україні

В Одессе, посольство Израиля ежегодно отмечает день Иерусалима. И каждый год день Израиля приурочивается к какой-то другой тематике. В прошлом году это была крупная дата дня Иерусалима, поэтому День Израиля отмечался в ключе 50-летия дня Иерусалима. В этом году мы решили сделать акцент на Дне Иерусалима, который под знаком 70-летия государства Израиль, поэтому подобное мероприятие, подобное массовое мероприятие, оно ежегодное в Одессе, в этом году немножко другие акценты расставлены».

Окрім Дня Єрусалима та 70-річчя незалежності держави Ізраїль, 14 травня — день офіційного відкриття посольства США в Єрусалимі, яке було перенесено з Тель-Авіва,

Саша Віленський, головний редактор медіа-концерну «Вісті Ізраїлю»

После того, как президент США Трамп объявил, что Иерусалим признается столицей Израиля, как вы знаете, под давлением арабских стран, все официальные посольства разных стран находились в Тель-Авиве, за редким исключением. Теперь, следом за США, потянуться и другие. 14-посольство США, 16-посольство Гватемалы, на очереди — посольство Парагваи, поэтому в году 70-летия государства Израиля, открытие Дня Иерусалима в Одессе — этот как минимум знаковое событие».

 У програмі свята була віртуальна екскурсія по місту, бесіди з ізраїльськими спікерами, майстер-класи для дітей і дорослих. Також було нагороджено переможців Одеського міського конкурсу інноваційних проектів «Spring up 2018», який вже третій рік поспіль проходить сумісно з ізраїльським культурним центром при посольстві Ізраїлю в Україні. Святкування Дня Єрусалима в Одесі є дуже важливим, адже наші міста пов’язані кріпкою дружбою.

Павло Вугельман, заступник Одеського міського голови

Иерусалим — это уникальный город, это город-легенда, это город, который объединяет весь мир вокруг себя и нам очень приятно, что вся еврейская община области, города, одесситы празднуют так ярко, так красиво день Иерусалима. Мало того, еще вчера мы стали свидетелями грандиозной победы Израиля на Евровидение, и сегодня есть что отметить. И нам очень приятно, что отношения Одессы и Израиля и города-побратима Хайфы, и Иерусалима, они очень дружеские и очень плотные.

Комментарии закрыты