8 травня в річницю капітуляції нацистської Німеччини, вся Україна відзначає День пам’яті та примирення. В Одесі відзначення пам’ятної дати розпочалося із покладання квітів до Пам’ятника невідомому матросу і спільної молитви всіх конфесій, що представлені у нашому місті.

В День пам’яті та примирення відбулася спільна молитва представників різних конфесій Одеси, які зібралися біля пам’ятника Невідомому матросу на Алеї Слави в парку імені Шевченка. Вони згадували жертв Другої світової війни, молились за мир в Україні, а також за тих, хто нині відстоює її територіальну цілісність на Донбасі.

«Сьогодні в дні, коли ми продовжуємо святкувати Пасху, перемогу життя над смертю. В Дні, коли ми святкуємо закінчення Другої Світової війни, сердечно вітаю захисників нашої вітчизни, які власним прикладом довели вірність Євангельській істини. По благословенню Агафангела Митрополита Одеського і Ізмаїльського, в храмах одеської Єпархії відслужаться панахиди за жертвами Другої світової війни».

Мер Одеси Геннадій Труханов, губернатор Одеської області Максим Степанов та інші офіційні особи міста взяли участь у спільній молитві священнослужителів в пам’ять про загиблих та поклали квіти до вічного вогню біля пам’ятника невідомому матросу.

Марат Корольов, голова Приморської райадміністрації

«8, 9 мая это действительно два дня. Сегодня День Памяти и Примирения, завтра День Победы. Это два дня, когда все украинцы отдают дань памяти тем людям, благодаря которым мы сегодня живем. Сегодня был общий молебен, всех конфесий. И действительно это самое главное. Одесса — многонациональный город. И мы все чтим тот подвиг, благодаря которому и Одесса и Украина развивается. К сожалению, мы прекрасно понимаем, что сегодня продолжает проливаться кровь украинских воинов. И самое главное, сегодня сделать все возможное, чтобы Украина была мирным, независимым государством«.

 День пам’яті та примирення – це пам’ятний день в Україні, який відзначають 8 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини. Відповідно до указу президента України, підписаного в 2015 році, метою відзначення є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги усім борцям проти нацизму».

Комментарии закрыты