Цього року виповнилося 100 років з дня заснування Окремого корпусу кордонної охорони Української Народної Республіки. До цієї дати, 4 травня в Одесі відбулося урочисте зібрання, нагородження кращих прикордонників, ветеранів Держприкордонслужби, а також дітей – переможців конкурсу дитячого малюнку «Кордон очима дітей».

До Дня прикордонника, який відтепер відзначається в України 30 квтіня, в Одесі пройшли урочистості. Святкування розпочали із вшанування тих, хто в ці хвилини захищає кордони держави, а також хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих на Донбасі.

На заході були присутні керівництво Південного регіонального управління Держприкордонслужби України, представники Одеської облдержадміністрації, обласної та міської рад, очільники силових структур і відомств. Почесними грамотами та медалями нагородили захисників державного кордону, ветеранів та держслужбовців відомства.

 Григорій Зубов, директор департаменту оборонної роботи ОМР

«Мы с вами сегодня собрались в этом зале, чтобы почтить историю наших пограничных войск и историю державной прикордонной службы Украины. В 91 году пограничные части в юном региональном управлении первыми приняли присягу на верность народу Украины. Это были части, которые перешли добровольно, без принуждения, по велению совести и души и чести на службу украинскому народу. Сегодня мы отмечаем этот день с памятью о тех людях, которые начинали эту службу уже при независимой Украине, которые служили честью и правдой своему народу».

 Робота в державній прикордонній службі України — це покликання душі, не легка, однак дуже цікава праця — запевняють військовослужбовці.

Ігор Смага, нач. групи регл. одеської окремої авіаескадрильї

«Мабуть так, оскільки я з авіації небо, оця льотна романтика, це треба відчути, по-перше. А по-друге, можете зайти до нас в гості, як та що, і вам теж дуже сподобається».

На честь свята, прикордонники також нагородили дітей, які брали участь у конкурсі малюнків, під назвою: «Кордон — очима дітей». Діти малювали роботу в прикордонній служби України. Наприклад, В’ячеслав намалював свою матір, яка служить в одеському загоні морської охорони.

В’ячеслав Чуківський

«Я принял участие в конкурсе, потому что мне это очень нравится и я хочу защищать свою родину.  Корабли и то, что девушка стоит с собакой и по Дунаю плывет корабль. -Ты рисовал маму, правильно? -Да».

Міцний кордон є ключовим елементом незалежності України і важливим елементом удосконаленої системи національної безпеки держави. Так, за мужність, виявлену в боях з російськими окупантами, більше 800 воїнів-прикордонників були нагороджені державними нагородами України, з них двом присвоєно почесне звання Героя України.

Комментарии закрыты