Щорічно у другу суботу вересня відзначається професійне свято працівників кінематографії — День українського кіно. 13-го вересня на легендарній одеській кіностудії відбулось урочисте святкування Дня українського кіно.  Співробітники студії, професійний стаж яких більше 25 років, отримали премії «Легенди Одеської кіностудії». Також відбувся прем’єрний показ трейлера до фільму «Режисер» про життя Олександра Довженка.

Цього року святкування Дня українського кіно ще більш урочисте, адже знаменні події в області кіноіндустрії супроводжують свято: 125-річчя Майстра Кіно — Олександра Петровича Довженка та 60-рiчний ювiлей Одеського вiддiлення Нацioнального союзу кiнематографiстiв Украïни. На урочистості з нагоди професійного свята на легендарній одеській кіностудії зібрались ветерани кінофабрики та молоді кінематографісти.

Андрій Осипов, голова правління кіностудії

приємно, що це стало доброю традицією для ветеранів. Величезна купа нагород і оголошення для преси. Ми оголошуємо конкурс короткометражних кіно проектів ім. Кіри Маратової «Короткі зустрічі».

Зараз на Одеській кіностудії відбуваються зйомки трьох повнометражних фільмів.

 Андрій Осипов, голова правління кіностудії

 Це фільм «пам’ять сонця», «Полум’яна річка» і «Іванова,45». Також відбувається підготовка девелопмент проекту «Світоч свободи» про події 1968 року в Києві. І ми перемогли в 11 пітчингу з 3 проектами: Режисер, Козак і Край реки

в рамках святкової програми відбувся прем’єрний показ трейлера до фільму «Режисер» про життя Олександра Довженка.

Співробітники одеської кінофабрики отримали відзнаки уряду і міста, премії та грамоти. Але найголовніша нагорода свята – четверте нагородження званням «Легенда одеської кіностудії». Це звання присуджується працівникам, які 25 і більше років відпрацювали на кіностудії. Цього року ще десять ветеранів були нагороджені цією відзнакою.

 Ярослав Лупій, голова одеського відділення НСКУ

Ми не ганяємось за кількістю, ми хочемо відмітити наших митців. Багато з них заслуговують на високі державні нагороди. Ми сподіваємось, що вони з’являться згодом . не обов’язково це буде сьогодні.

Єфим Турецький, звукорежисер кіностудії

Нагадаємо, що з 14 вересня до 14 жовтня триває прийом заявок на участь в конкурсі короткого метру для молодих кінематографістів ім. культового одеського режисера Кіри Муратової з призовим фондом 1.5 млн грн..

 

 

Комментарии закрыты