Займатися волонтерською діяльністю можна і в 20 років, і в 50, і навіть в 80. Якщо вам складно в це повірити, то волонтери з благодійного фонду «Хесед Шаарей Ціон» готові з вами посперечатися. Фонд був заснований ще в 1998 році, сьогодні його членами є близько 200 осіб — в основному, це люди немолоді. На честь міжнародного дня волонтера 5 грудня в єврейському культурному центрі Бейт Гранд благодійний фонд вирішив провести захід під назвою «А ну-ка дівчата» і нагадати Одесі про тих, хто віддає себе і свою допомогу іншим, не вимагаючи за це грошей.

Алла Танклевська, волонтер «Хесед Шаарей Ціон»

А знаете почему? Наступает такое время, знаете, у меня умер муж, сын у меня уехал и я осталась здесь совершенно одна. Я от кого-то случайно узнала что есть такая организация — «Хесед». Я сюда пришла, потому что человек всегда хочет делать что-то хорошее, доброе. И вот это я здесь нашла.

Діяльність волонтерів «Хеседа» абсолютно різна, займається тут кожен тим, що вміє: хтось може налаштовувати годинник, а хтось займається зі слабочуючими людьми.

Римма Моченят, волонтер «Хесед Шаарей Ціон»

В данное время, недавно стала хозяйкой «Тёплого дома» для слабослышащих. Мы осуществляем всевозможную программу с этими людьми. Собираемся мы два раза в месяц с людьми, как говорится, золотого возраста — 80 и плюс у меня подопечные. Я им рассказываю всевозможные истории. Истории еврейства, потому что эти «теплые дома» созданы для того, чтобы люди не забывали своё происхождение.

Свято в Бейт Гранді вийшло особливим. На сцені зібралися два покоління волонтерів — фонду «Хесед Шаарей Ціон» і одеського національного медичного університету. Майбутні лікарі активно займаються волонтерською діяльністю — вони не тільки надають медичну допомогу, а й спілкуються з людьми похилого віку, влаштовують для них концерти.

Анатолій Тістол, студент ОНМедУ, 2 курс

С того же дня как я поступил, началась моя волонтерская деятельность здсь, в Бейт Гранде. Мы уже не первый раз выступаем на этой сцене, дарим хорошее настроение нашим людям. В основном это люди преклонного возраста, которые помимо того что нуждаются от нас, врачей, так они нуждаются в укреплении духа и хорошем настроении.

Олена Танасійчук, голова санітарно-просвітницького руху ОНМедУ

К примеру, закончились пары, студент может пойти домой, а может пойти гулять. А может всё-таки пойти и принести кому-то помощь. Уделить время и спасти кому-то жизнь, к примеру. Наши волонтерские отряды занимаются ещё и лекциями по первой помощи, которые мы читаем пенсионерам.

У конкурсі під назвою «А ну-ка, дівчата», який організував фонд «Хесед» брали участь дві команди. Літніх волонтерів представила команда «Мої роки — моє багатство «, а юних медиків команда «Молодо-зелено». У свій День Народження, прийшов на свято і народний артист України Олександр Кузнєцов, який окрім творчості, 25 років свого життя присвятив волонтерству.

Олександр Кузнєцов, народний артист України

Наверное, доброта объединяет, доброта к друг другу. Потому что все совершенно волонтеры они же идут сюда не за деньги, а именно отдать то, что они хотят отдать. Отдать частичку себя, отдать…как-то это, доброту свою. А может и не высокопарно это, это действительно так.

І як в старовинному романсі, який виконав Олександр — «ми аніскільки з тобою не постаріли, тільки волосся трохи посивіло». Життєва енергія, вміння бути щасливими і радісними не визначають роки. Сама людина і його сила духу здатна змінювати долі, адже якщо людина добра — значить вона може і повинна комусь допомагати, не залежно від свого віку.

Комментарии закрыты