30 квітня 2017 року, в Україні пройшли вибори в 47 об’єднаних територіальних громадах в 19 областях. За кількістю осіб, які обираються, вибори 30 квітня — одні з наймасштабніших в Україні протягом останніх двох років, а об’єднані територіальні громади демонструють розвиток і зростання.

Дієва, економічно активна громада — шанс на краще життя для кожного її жителя. Як раніше повідомив віце-прем’єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, 30 квітня — день народження 47 об’єднаних територіальних громад. Вибори дають людям нагоду змінити своє життя та життя своєї громади.

Нажаль під час виборів ключовою залишилась саме проблема підкупу виборців. За словами голови Комітету Виборців України, Олексія Кошеля, удосконалюється тільки сама технологія — все більшого поширення набуває форма так званого «легального підкупу», який формально не має відношення до кандидату і який дуже складно довести в судовому порядку. Зокрема, однією з форм агітації в ряді сіл Чернігівщини стали роздача отрути для жуків і безпрограшна лотерея з дешевим вином.

Також, комітет виборців України заявляє про спробу зриву виборів в ОТГ на окремих ділянках. «В закарпатському Перечині політичні аргументи доповнили спаленням автомобіля. На Чернігівщині відзначилися нападами на представників ЗМІ. Найбільш масштабні порушення законодавства мали місце на виборах Шполянського ОТГ Черкаської області. Наявні факти повинні лягти в основу не однієї кримінальної справи. Це — і вкидання 200 бюлетенів на одній з ділянок і видача бюлетенів з відмітками, а також діяльність псевдожурналістів спортивної зовнішності», — уточнив глава КВУ.

Слід зазначити, що в Комітеті виборців України повідомили результати виборів в об’єднані територіальні громади дев’яти міст, які розташовані в шести областях. Перше місце за партійними списками на цих виборах отримала партія «Наш край», друге місце у «Опозиційного блоку», а третє у БПП «Солідарності». Загалом, під час виборів обиралося 242 депутати. В Одеській області також обрали керівництво Яськівській об’єднаної територіальної громади Біляївського району. За попередніми результатами підрахунку голосів, впевнену перемогу на виборах до ради Яськівській ОТГ здобула партія «Батьківщина», взявши 8 з 26 депутатських мандатів.

Нагадаємо, що прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що прискорення процесу децентралізації влади, який передбачає передачу на місця адміністративних функцій, є одним із пріоритетів роботи уряду в 2017 році.

Комментарии закрыты