З 14 до 18 червня в Одесі проходять Дні Литви, ціль яких відзначити початок дії безвізового режиму України з Європою, який вступив в силу  3 дні тому і відкрив українцям можливість вільно пересуватися територією Євросоюзу. В міському саду Одеси урочисто відкрився ярмарок литовської культури «Кюзакс». В урочистостях взяли участь міністри закордонних справ України, Литви та Швеції, керівники міста та області.

В Одеському міському саду у ротонді зібрались одесити, гості міста, а також сюди для участі в урочистостях з нагоди відкриття Днів Литви в Одесі прибули міністри трьох країн: України, Литви та Швеції. Одесу представляли керівники міста та області. Привітав почесних гостей свята  одеський міський голова  Геннадій Труханов.

 Геннадій Труханов, Одеський міський голова

 сегодняшний день в мерии мы назвали днем высокой дипломатии. Народной дипломатии. Сегодня впервые в Одессе одновременно три министра иностранных дел.это приятно, потомучто происходит на фоне большой дипломатической победи нашего министра иностраннных дел. Спасибо за  ту работу кропотливуюк достижению нашей цели.безвизового режима для нашей страны.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін відзначив великий вклад своїх колег з Литви та Швеції в досягненні безвізового режиму для нашої країни.

Павло Клімкін, міністр закордонних справ України00що ми можемо сісти спокійно на літак. Одеса-Вільнюс,рейс який відкривається завтра. Чи Мадрид, куди-завгодно. Так само запрацює на 100 відсотків угода про асоціацію. Вона не тільки про торгівлю, а про те, яким чином навчитися у всіх сферах жити за європейськими правилами

ЗК: Відкриття литовського ярмарку в Одесі за участю високих гостей – це чудова нагода поспілкуватися з великим другом України — литовським міністром закордонних справ Лінасом Лінкявічусом, який привітав Одесу як європейське місто на півдні країни.

 Лінас Лінкявічус, міністр закордонних справ Литви

8Знаете , мер говорил о високой дипломатии она ничего не стоил, если єто не чувствуетлюди. И то, что мі говрим о безвиз. Мі хотим, чтобі больше украинцев ездило, чтобі біло больше Украині в Европе. И больше европі в Украине. Чувствую себя как дома, теплота сердец, чувствуем одинаково жизнь.

Візит міністра закордонних справ Швеції Маргот Вальстрьом співпав з урочистим відкриттям Днів Литви, тому пані міністр завітала до Одеси.

 Павло Клімкін, міністр закордонних справ України

 для Маргот- це перший визит. Затягти шведських інвесторів, зробити проекти. Прийде час для шведського бізнесу, який активно працює в одеській області. Спілкувалися зі студентами, медиками, губернатором, щоб затягнути сюди більше литовського і шведського бізнесу.

Маргот Вальстрьом, міністр закордонних справ Швеції

прежде всего поздравить вас с єтим праздником и сказать, что єто большое собітие, потому тчо именно ві должні решеть с кем иметь дело, куда путешествовать. Єто большая победа.ві смогли віполнить все кретериии, которіе бли поставлені европейским союзом. Я очень горжусь.

 Бурхливими оплесками присутні привітали урочисту церемонію відкриття литовського ярмарку «Кюзакс в Одесі.

Литовську культуру на ярмарку представили національна кухня,  витвори народного промислу, фольклорна музика та співи. Присутні мали можливість скоштувати традиційні литовські страви, пиво, святковий пиріг Шакотис, який виготовляли безпосередньо на ярмарку. Аромати гастрономічної Литви  розповсюджувалися по околиці та зачаровували відпочиваючих, запрошуючи до подорожі в цю чудову країну.

 

 

Комментарии закрыты