Сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні — така мета Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, який в п’ятнадцятий раз мандрує Україною і з 10-го по 20 грудня «зупиниться» в Одесі й Одеській області. Шостого грудня організатори події провели прес-конференцію, на якій розповіли деталі п’ятнадцятого, вже традиційного, фестивалю.

З 10-го по 20-е грудня в Одесі і районних центрах Татарбунарах і Березівці будуть проводитись покази документальних фільмів в рамках ХV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. У програмі 10 фільмів українських і зарубіжних режисерів, а також дискусії про проблеми безпеки в громаді та щодо ролі публічних бібліотек у сучасному суспільстві.

Анатолій БОЙКО, голова Одеської обласної організації ВГО «КВУ»
Это не искусственные истории, не относящиеся к жизни, — это реальные истории людей, сообществ, групп, стран в разных сложных ситуациях отстаивают свои права — право на жизнь, на свободу совести, на религию и другие. То есть, те вещи, которые и делают нас людьми и важны для того, чтобы каждый из нас мог чувствовать себя полноценной личностью.

Наталія РИБАЛКО, координатор проекту в Одесі
Наше завдання — розповісти, показати і надати можливість поглянути на захист прав людини з нового погляду. Із показу можна зрозуміти, як відбувається взагалі сьогодення і які реалії, проблеми постають у суспільстві сьогодні.

Відкриє програму фестивалю Docudays UA в Одесі фільм «Зворотний бік усього» Міли Турайлич про політичну лінію розколу, яка пройшла по дому однієї белградської сім’ї. Показ відбудеться у Громадському просторі 4City 10 грудня о 19-й і 13 грудня в бібліотеці імені Грушевського о 16-й годині. У цих залах, а також в Театральному просторі Тео будуть проходити усі покази впродовж фестивалю. Спеціальний показ фільму видатного американського режисера Фредеріка Вайзмена «Ex Libris: Нью-Йоркська публічна бібліотека» 12 грудня відбудеться у просторі 4City на Канатній,27/1. Вхід на всі заходи фестивалю вільний.

Комментарии закрыты