«Сучасний стан океанології у світі». Саме таку доповідь представила ЮНЕСКО з нагоди Всесвітнього дня океанів 8 червня. Цей документ є не просто важливим, а переломним для всього світу — адже сьогодні навряд чи є країна, яку не стосується стан світового океану.

Фінансування науки. Як проводять дослідження

Як і будь-яка наука, океанологія сьогодні коштує багато. А фінансується значною мірою за рахунок національних громадських фондів та неурядових організацій. Це є першим висновком Доповіді ЮНЕСКО, автори якої зазначають, що фінансування океанології з кожним роком стає все більш важливим. Адже вже сьогодні прибутки від використання океану просто колосальні. Провідну роль у проведенні досліджень, пов’язаних з океаном, відіграють різні морські установи та лабораторії, які збирають та аналізують дані. Більшість з них розташовані у Сполучених Штатах, Канаді, Європі, Японії та Бразилії. Цим же країнам належить і чимало науково-дослідницьких суден.

Теплий океан: сучасні виклики

Сьогодні одним з викликів світовій спільноті є потепління вод у Світовому океані, що йде у декілька разів швидше, ніж прогнозували раніше. У зв’язку з цим місця проживання важливих для господарської діяльності тварин будуть продовжувати змінюватися. Більше того — саме потепління Світового океану нещодавно стало причиною дощу на заході Антарктиди — континенту, який вважається найхолоднішим місцем на нашій планеті. Такі опади викликали стурбованість у багатьох науковців. Таку глобальну проблему людство може вирішити лише спільно. А тому співпраця у галузі океанології та спільні зусилля у збереженні нашої природи є єдиною відповіддю на питання «Як протистояти глобальним екологічним викликам?»

Комментарии закрыты