Сопротивление геноциду. Документальная выставка под таким названием открылась сегодня в стенах  научной библиотеки Одесского национального университета имени Мечникова. В рамках открытия выставки Служба безопасности Украины представила свыше двадцати уникальных изданий по истории Украины, которые будут подарены в фонды библиотек Одесских ВУЗов.

Розсекречені архівні матеріали радянських репресивних органів представлено відтепер на виставці для одеситів. Організатори документальної експозиції – Служба безпеки України спільно з Українським інститутом національної пам’яті. На виставці представлені всі факти періоду із 1917 року, коли з початком Лютневої революції в Україні піднялася хвиля визвольного руху, включаючи голодомор 1921-23 років, масові репресії, депортації до концтаборів, і завершуючи періодом штучно організованого радянською владою в Україні голодомору-геноциду 32-го-33-го років.

Вадим Хмарский, проректор ОНУ им. Мечникова

Безумовно, ми сьогодні в умовах нинішніх обставин, розуміємо, що безпека держави має бути не тільки збройна, але і ідеологічна і академічна, і яка завгодно. І найбільше фахівці СБУ і працівники Українського інституту національної пам’яті, займаються цією проблематикою. В тому числі і ідеологічною, і науковою.

Валерий Удовиченко, полковник СБУ

На даний час в нашому архіві зберігається близько 800 тисяч томів різних справ і документів, які мають історичну цінність і повинні бути досліджені вченими і дає змогу встановити ті обставини, і ті жертви тоталітарного режиму, внаслідок дій якого вони загинули і вшанувати їх пам’ять. Ця робота повинна бути продовжена і вона вимагає великих зусиль

Ми живемо у такий час, коли треба переосмислити весь пройдений шлях нашої історії – впевнений проректор Одеського університету. Як це не дивно, але сучасні архіви у більшості своїй залишаються закритими і їх дослідження могло б дати новий поштовх до переосмислення історії.

Вадим Хмарский, проректор ОНУ им. Мечникова

Можливості користуватися архівом по синусоїді розвивалися – то відкривали гостинно свої двері, то не дуже. Тому там зберігається колосальна кількість матеріалів, які могли б дослідити історію новітнього періоду нашої вітчизни. Тому це є певний доробок, який є водночас стартовим для подальшого заглиблення в ці мета ріали і нового переосмислення. Не переписування кожного разу під якусь політичну кон’юнктуру, а саме ми в академічних колах намагатимуся робити так, щоб саме академічні кола впливали і це переосмислення було в межах науки і в межах академічних правил.

Окрім виставки, представники Служби безпеки України представили підбірку із двадцяти семи унікальних видань з історії України та національно-визвольного руху опору українського народу. В основній своїй частині – це книги, видані на основі розсекречених документів із галузевого архіву СБУ і всі презентовані видання відтепер будуть знаходитися у фондах бібліотек одеських ВИШів. 

Валерий Удовиченко, полковник СБУ

Нові такі книги вийшли – «Україна і Росія», якраз актуальна книга на даний час при тій агресивній політиці сусідньої нашої країни як Російська Федерація. «Сувора розмова про язик і мову», «яка національна ідея українців?», «Війна з більшовицькою Росією за незалежність 1917-20 р»

Виставка «Спротив геноциду» буде відкрита для відвідувачів з 16 по 22 квітня. Всі небайдужі мають змогу відвідати її, і, ймовірно, відкрити для себе нові сторінки в історії рідної країни. 

Комментарии закрыты