В одеському історико-краєзнавчому музеї відкрилась пересувна виставка, підготовлена Українським інститутом національної пам’яті на основі державних архівів. Виставка називається «Донбас: перепрочитання образу» і спрямована на формування образу Донбасу як невід’ємної частини України, без реінтеграції якої неможливі ані консолідація української політичної нації, ані Соборна українська держава.

Пересувна виставка «Донбас: перепрочитання образу», яка відкрилась в історико-краєзнавчому музеї, — одна з десяти виставок програми Українського інституту національної пам’яті. Такі виставки надсилаються до обласних центрів по всій країні, а потім експозиції демонструватимуться у районах області. Виставка приурочена до дня українського добровольця.

 Юрій Слюсар, заст. директора музею

Донбас. За нього йде боротьба. Вона почалась у 2014 році. Саме тоді перші добровольці пішли відстоювати Соборну Україну, борючись з сепаратистами та Росією, яка їх підтримує на Сході України

Головна мета цієї виставки – формування образу Донбасу як невід’ємної частини України, без реінтеграції якої неможливі ані консолідація української політичної нації, ані Соборна українська держава.

 Юрій Слюсар, заст. директора музею

 поставлено завдання зруйнувати негативний образ Донбасу, який часто навіюється нашими запеклими борцями. Вони договорилися, що це чужеродне, надо він нього позбавлятися. Там наше населення, там наші українські території.

Виставка показує історико-культурне значення цієї території з давніх давен і по сьогодення.

 Юрій Слюсар, заст. директора музею

 розвінчуються стереотипи: чи відбувалися там процеси, пов’язані з українською революцією?чи були там традиції українства?питання, пов’язані з 2-ю світовоювійною

В експозиції використані матеріали з державних архівів, деякі з представлених документів щойно розсекречені. Організатори сподіваються, що ця виставка приверне увагу людей з різною оцінкою ситуації на Сході країни. Першими відвідувачами виставки стали учні 8-9 класів гімназії №2.

 Софія, учениця 9 кл. гімназії №2

я вважаю, що позакласні заходи важливі, а по-друге , важливо надавати уням знання не тільки про історію України на уроках, а й поза ними. Не тільки про стару історію, а й про нову. кожна людина повинна знати, що відбувається зараз. Прививає любов до батьківщини в кожному з нас.

20 банерів виставки « Донбас: перепрочитАння образу» протягом року будуть показані по всіх районах Одеської області.,

Комментарии закрыты