Цієї суботи, 25 березня, на плацу Військової академії Одеси відбулася урочиста церемонія дострокового випуску лейтенантів. Понад вісімдесят випускників отримали дипломи та поповнили лави офіцерського корпусу Збройних Сил України.

Цей достроковий випуск — черговий в історії Одеської військової академії, адже сьогодні ситуація у країні потребує більшої кількості офіцерів. Але незважаючи на прискорену програму, курсанти отримали все необхідне: теми, завдання, і особливо — практичну підготовку. Ці випускники отримали набагато більше, ніж випуски минулих років , — зазначив начальник Одеської військової академії Олег Гуляк

Олег Гуляк, начальник Одеської військової академії

Офіцерський корпус Збройних Сил України поповнюють десантники, розвідники, спеціалісти зі спеціальних операцій, офіцери тилових служб. Серед них — відмінники навчання, кандидати в мастера спорту. 20 випускників отримали спеціальне звання «Інструктор з повітряно-десантної підготовки». 12 отримали позитивний результат за підсумками мовного тестування. Частина військовослужбовців-випускників пройшли успішне навчання в Німеччині, Франції та Великій Британії.

Після отримання дипломів, офіцери будуть розподілені по військових частинах та вже незабаром заступлять на службу. Відтепер вони керуватимуть підрозділами — а деякі із своїми новими частинами виконуватимуть бойові завдання в зоні АТО.

Олег Гуляк, начальник Одеської військової академії

В складний для країни час ми з гордістю згадуємо наших випускників минулих років. Які сьогодні на сході країни проявляють самовідданість та високий професіоналізм. Десять випускників Одеської військової школи мають почесне звання Герой України, удостоєні ордена Золота зірка. Сотні нагороджені державними нагородами. На превеликий жаль серед них є і загиблі. Прошу вшанувати хвилиною мовчання всіх, хто віддав своє життя за єдність держави, встановлення миру і спокою на рідній землі.

На урочистій церемонії лейтенантів-випускників із успішним закінченням навчання привітав не лише начальник академії, а й представники вищого керівництва, місцевих органів влади, ветеранських організацій та військовослужбовці збройних сил. Слово взяв випускник Військової академії полковник Валерій Курач — командир 79 окремої десантно-штурмової бригади.

Валерій Курач, випускник Одеської військової академії

Двадцать лет назад я тоже стоял в этом строю на этом плацу и выпускался из нашей альма-матери. Я стоял в вашем строю — но тогда был мир. На сегодняшний день в стране идет война — реально война. Вы выпускаетесь в столь сложное и трудное время. Вас ждут в войсках. Вас там не хватает. Каждый из вас придет, встанет в строй. За вами будут стоять люди. Ваши теоретические знания, которые вы получили здесь, вы должны воплотить их в жизнь. Помните, что за вами живые люди; что каждое ваше решение, которое будет принято, оно будет оцениваться жизнями людей. Я хочу вам пожелать только одного: мужества, отваги, терпения, здравого разума, мирного неба и здоровья. 

Крім того планується, що наприкінці літа відбудеться випуск спеціалістів з ракетно-артилерійського озброєння, і загальна кількість випускників академії у 2017 році складе 150 осіб. Адже це саме ті люди, яких сьогодні бракує Україні.

Комментарии закрыты