24 травня в Одесі відбувся Другий Транспортний діалог високого рівня Україна — ЄС. У рамках заходу Генеральний директор з питань мобільності та транспорту Європейської  Комісії Хенрік Хололей та Міністр Інфраструктури України Володимир Омелян обговорили співробітництво у сфері транспорту.

Володимир Омелян, міністр інфраструктури України

Україна набула членства трансєвропейської транспортної мережі минулого року, це є ініціатива ЄС і фактично з минулого року транспортні кордони ЄС завершуються вже не на західному кордоні України, а на східному. У нас єдина політика транспортних шляхів: залізничних, автомобільних, авіаційних, водних

У свою чергу Хенрік Хололей зазначив, що Євросоюз готовий допомагати Україні та підтримувати, в тому числі й фінансово. А угода про транс’європейську транспортну  мережу, дала поштовх залученню інвестицій.

Хенрік Хололей, представник Європейської комісії
Це дає нам знати , що транспортний коридор Європи не закінчується на Європі, а продовжується і через Україну і йде далі. За допомогою України, а також Світового банку Євросоюз залучить 4,5 мільярди євро у транспортну систему і буде створено та розроблено 39 проектів на найближчі 10 років.    

Серед недоліків, які заважають йти цим шляхом, реформувати галузь, пан Хололей назвав відсутність законодавчої бази.

ТИТР: Хенрік Хололей, представник Європейської комісії  І ми дуже розчаровані, що до сих пір неприйняті закони щодо реформування залізничної системи України , а також річкового транспорту України . Але ми будемо продовжувати працювати з адміністративними органами України  для того, що б ці законодавчі акти були прийняті у  найближчому майбутньому.

По завершенню зустрічі обидві сторони взяли на себе зобов’язання подальшого розвитку співробітництва в галузі цифрової транспортної інфраструктури та інтелектуальних транспортних систем. Окрім цього було зазначено, що удосконалення мультимодальних перевезень буде ключовим для повного використання переваг Поглибленої та Всеохоплюючої зони вільної торгівлі.

Комментарии закрыты