Поділили на своїх та чужих. Рано вранці 14 серпня, у свято Винесення чесних древ Животворящого Хреста Господнього, у свято Маковія, у народний Медовий Спас — духовенство і численні прихожани стали чужими, вони прибули на Фонтанську дорогу, щоб взяти участь в святковому богослужінні в храмі на честь святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, де вони моляться вже 15 років. Але стався кричущий випадок — на контрольно-пропускному пункті Військової академії військовослужбовці, посилаючись на усний наказ свого начальства, просто не пропустили віруючих до храму, який розташований на території цього військового навчального закладу. Що фактично порушує 35-у статтю Конституції України про перешкоду здійсненню релігійного обряду.

В разі посилення контрольно-пропускного режиму на об’єкті за 10 днів потрібно було попередити духовенство, що обмежується доступ на територію академії в зв’язку з певними подіями. Але в даному випадку ніяких попереджень настоятель храму не отримував. І у свято духовенство та численні віруючі змушені були здійснити освячення своїх приношень за межами храму, який вони самі відродили з небуття. З благословення правлячого архієрея Одеської єпархії митрополита Агафангела молебень на освячення нового меду зробив єпископ Діодор, вікарій Одеської єпархії.

ДІОДОР, єпископ Южненський
Мы законопослушные граждане и не будем пытаться прорваться на территорию режимного учреждения. Радуемся возможности, что сегодня удалось помолиться, освятить воду, мед, зелия. Попросить у Господа милости для нас и для нашей Родины. И в том числе для тех людей, которые сегодня гонят православие и пытаются выдавить Украинскую Православную Церковь с украинской земли.

Нагадаємо, що з благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського та Ізмаїльського, був відновлений храм в академії та сама Військова академія уникнула загрози закриття. І ті, хто відродили храм, не можуть до нього увійти у свято! Кого ж признали за своїх?

Прот. Павло ПОЛЕЩУК, благочинний храмів І-ого Одеського округу
Капелланы находятся здесь со всей Украины. Это греко-католики и «Киевский патриархат». И именно они сегодня хотели совершать там богослужение.

Капелани без перешкод заходили на територію академії, а віруючи, що 15 років моляться у храмі академії, — зайти на свято до свого храму не змогли.  Цей факт перешкоджання діяльності Української Православної Церкви ще раз підтверджує, що на віруючих і духовенство канонічної Церкви здійснюється безпрецедентний тиск.

ДІОДОР, єпископ Южненський
Мы со Христом и Христос с нами. Нам нечего бояться, нужно выполнять то, к чему мы призваны — проповедовать истинную веру делом, образом поведения, отношением к окружающим. Чтобы через нас в этот мир происходил Свет Христов.

Комментарии закрыты