Музей сучасного мистецтва Одеси представляє виставку латвійської художниці Еліни Малигіной «Егоморфоз». Це новий проект молодого автора, де раніш обрана тема жіночої самореалізації, сексуальності, творчої свободи, розвивається в суворо-експресивному живопису та в дещо провокаційному відео.

Оксана Колесниченко, куратор проекту, мистецтвознавець

это ее искусство интересно тем, что она как актриса начала писать, показывать свои идеи, внутренний   мир выплеснула на холст, потом видеоработы

Еліна Малигіна народилась  в Ризі, навчалась в  Ризьській центральній школі ремесел і мистецтв та   Латвійської академії мистецтва. До недавнього часу її ім’я було відоме, в основному, на театральній сцені- вона ведуча актриса театру «Дайлес». Але зараз Еліна упевнено розвивається в області contemporary art — живопису, відео і перформансу.

 Еліна Малигіна, художник (Латвія)

 люди, которые меня знают, не понимают о том, что выставки, которые я делаю,они биографические. Это для меня исследование самой себя, мира вокруг меня, женщин, мужчин

Більшість робіт художниці присвячена жінці і її ролі в суспільстві. Її героїні живуть, страждають і танцюють у власному метафоричному всесвіті. Автор всіляко уникає стандартів і стереотипів, намагаючись знайти власний творчий шлях.

 Еліна Малигіна, художник (Латвія)

Это тоже для меня эксперимент. Я работаю в разных техниках.здесь акрил. Видеоперформанс снят в разных стилях. Ищу новые техники, работая с металлом, акварелью, маслом. Деалю, пока не добьюсь того, как это вижу.

Персональні виставки художниці проходять у великих європейських містах:  Ризі, Відні, Москві, Монако, Київі і зараз вперше в Одесі.

Семен Кантор, директор МСМО

 Одесса видела многое. Но холодная сдержанная эмоция, присущая северным народам. Нечастое блюдо, которое бывает у нас на столе.

 В оновленій спеціально для вернісажу виставковій залі музею сучасного мистецтва Одеси з приглушеним світлом в атмосфері інтиму та сміливої відвертості глядачі заворожено розглядали живопис латвійської художниці. Але більш за все увагу присутніх затримували відео-проекти. Прем’єра відеоінсталяціїї «Ікона», присвячена впливу та наслідкам процесу творіння.

Оксана Колисниченко, куратор проекту, мистецтвознавець

она очень прогрессивно подана. Форма современна. Стилистика перекликается со старыми мастерами и подачей иконы

Крім того представлені два короткометражних фільма. :«Альфа. Фетус. Бета» — це погляд на багатий емоціями, але короткий період в житті кожної жінки, яка проходить крізь процес менопаузи. е — був показаний на міжнародному канському фестивалі 2016 року. Головна тема робіт Еліни Малигіной – внутришній світ жінки. Її переживання та страждання, її самотність та пошуки щастя.

Проект латвійської художниці Еліни Малигіной «Егоморфоз» буде відкритий в музеї сучасного мистецтва Одесси до 29 січня.

 

 

Комментарии закрыты