Вже на початку вересня цього року на карті міста з’явиться ще одна облагороджена паркова зона. Єреванський сквер, який знаходиться на Гагарінському плато 5 і розташовується навколо Вірменської апостольської церкви буде відкритий для всіх бажаючих незалежно від національності чи віросповідання. Район, де височіють величезні хмарочоси нарешті отримає гарну зону, де як діти, так і дорослі зможуть проводити час.

Геннадій Труханов, Одеський міський голова

Поскольку здесь уже много лет, десятилетий — проход к морю, который не обустроен, дети и люди идут по проезжей части. Мои обращения на протяжении трех лет к предпринимателям и застройщикам, которые здесь понастроили домов, о том что вы построили дома — сделайте пешеходную зону, к сожалению, не были услышаны. Но я благодарен тем кто нас слышит и любит город. И сегодня мы планируем совместно, город поможет в разработке проекта, проектно-сметной документации, а предприниматели найдут средства для того чтобы воплотить это и привести в исполнение.

Таким чином, вірмени Одеси за підтримки міської влади, допомагають створювати нове місце відпочинку для жителів міста.

Марат Корольов, голова Приморської районної адміністрації

Потому что просто придумать красивое название и проект. Это, скажем так, 1% из 100. Сегодня как раз полностью городская власть взяла на себя всю чиновничью рутинную работу.

Єреванський сквер стане справжнім подарунком для мешканців прилеглих будинків, де відсутні нормальні пішохідні доріжки, а також мало місць де діти могли б грати. Територія скверу буде являти собою прогулянкову зону з дитячим майданчиком, місцями для відпочинку, а також питними фонтанчиками з артезіанською водою. Проходячи повз сквер люди будуть спускатися до моря по доріжках, а не по проїжджій частині, яка зараз вся заставлена машинами. Також, передбачені нові місця для парковки, щоб люди не залишали автомобілі в зеленій зоні, під’їзди для інвалідів і мам з колясками.

Самвел Тигранян, голова Одеської Вірменської Громади

Мы исходим из принципа что Одесса — наш общий дом. А дом должен быть красивый и удобный для проживания в нем. Мы решили сделать такой сквер, доступный всем. С этих домов, вход оттуда, вы видели. Естественно, он будет работать образно с 8 утра до 9 вечера. Это мы определимся, но будет общедоступный парк.

Для дотримання порядку на ніч Єреванський сквер закриватимуть. Саме таку політику сьогодні проводить міська влада — в цілях безпеки городян парки і сквери Одеси планують зачиняти для відвідування вночі.

Геннадій Труханов, Одеський міський голова

Практика сегодня не придуманная нами — это практика всех европейских городов. Многих европейских городов, я думаю, большинства. О том что в парках по ночам в принципе делать нечего. До 1 ночи, я думаю, будет достаточно времени чтобы погулять и насладиться всеми прелестями паркового отдыха.

У Єреванському сквері також буде розташовуватися особливий для вірмен символ — незабудки, які нагадують про сумні сторінки історії, а саме геноцид 1915 року. Варто відзначити, що більшість робіт у сквері виконують вірменські майстри, використовуючи технологію кладки каменю, яка передається з покоління в покоління. Знайдеться тут місце і музичному фонтану, який привезли з Індії. Такий фонтан буде першим в Одесі, в певні години в ньому буде грати музика, проте таким чином щоб не заважати жителям прилеглих будинків. Також, за словами Отця Абгара, настоятеля церкви, в Єреванському сквері кожна людина, до якої б релігії вона себе не відносила, зможе посидіти і спокійно подумати далеко від суєти.

Это не территория вокруг храма красивая, а центр — это храм и вокруг храма благоустроенная территория. То есть, люди должны понимать, когда они будут сюда приходить, они должны знать как себя вести. Даже если вы посмотрите, сверху вы посмотрите на фонтан, что вход — это как Ноев Ковчег, видите? Он плывет именно к входу в храм, он туда плывет, это очень важно.

Всі роботи в Єреванському сквері завершаться вже на початку вересня. Поки ще не вирішено коли саме відбудеться урочисте відкриття: на День Міста 2 вересня або 21 вересня — в День Незалежності Вірменії. Очікується, що на відкриття прибуде навіть мер міста Єревана. І, вже восени, жителі району зможуть йти до моря новими доріжками і зручно відпочивати в красивому сквері біля своїх будинків.

Комментарии закрыты