Водний туризм в Україні, розвинений настільки, що з кожним роком отримує в свої ряди все більше шанувальників. Нашу країну прийнято вважати царством степів, але насправді тут знаходиться маса річок, спокійних і бурхливих, що дозволяють туристам-водникам брати участь в рафтингу і сплавах по річці. Біла вода — єдиний в Україні щорічний фестиваль аматорського туристичного короткометражного кіно, націленого на популяризацію водного екстремального туризму та активного способу життя, об’єднання туристів-водників України задля обміну досвідом з організації фото-і відеозйомки в спортивно-туристських заходах.

В Україні більше сімдесяти тисяч річок, безліч озер і водосховищ, крім того, вона ще й омивається водами двох морів. Завдяки фестивалю «Білої води» люди дізнаються про нові туристичні маршрути. Окрім вже знайомих Карпат, Десни та Південного Бугу, досвідчені туристи відкривають для себе річки Кольського півострова та інших країн, серед яких Туреччина, Чорногорія, Швеція та Норвегія. У фестивалі «Білої води беруть участь як професіонали водного туризму, так і початківці.

Ганна Урсул, організатор фестивалю «Біла вода»

«Каждый турист выбирает для себя комфортное путешествие. И водный туризм очень разнообразный и хорош тем, что когда реки спокойные, как Десна, Южный Буг, то туда можно семьями выезжать. Реки серьезные, такие как Алтайские реки, Саяны, Кавказ — это реки для суровых мужчин, я бы так сказала, но есть такие женщины которые могут еще поспорить с мужчинами и тоже ходят в такие походы.«

Фестиваль «Білої води» було засновано клубом «Водний бобслей», який існує з 2000 року. За цей час туристи побували в різноманітніші куточки України. Особливість водного туризму полягає у тому, що він об’єднує у собі спорт, спілкування, зароджує кріпку дружбу, навчає справлятися з усіма складнощами, що трапляються дорогою. Також залишається час насолодитися красою природи і надихнутися від неї.

Семен Сирф, засновник клубу «Водний бобслей»

«Фестиваль»Белой воды» задумывался в том плане, что где-то в августе-сентябре заканчиваются основные маршруты, начинается октябрь, ноябрь, декабрь, а потом зимой начинается катамараны. Чтобы молодежь по асфальту не бегала, не пила пиво, я их заставил немножко работать вот в этом плане. Идет годовой отчет — как, кто , где был, завлекается еще молодежь, показываем фильмы, фотографии, показываем районы, страны, где побывали и на этом плане строим фестиваль».

Любов Рибалко, кореспондент

 В рамках фестивалю білої води проходить фотоконкурс під назвою «Фотосушка». Тут можна знайти як зображення миттєвостей с походів, так і з різноманітних життєвих ситуацій.

Усі фотографії конкурсу, а також фільми, що представлені на фестивалі виставляються на оцінку глядачів, які обирають кращі з них у чотирьох категорія: пейзаж, портрет спорт і похідні будні. Валерія стала однією з переможниць конкурсу, вона нещодавно повернулася з походу Непалом, звідки й привезла фотознімки.

Валерія Комарова, туристка, учасниця фотоконкурсу

«Местные жители на берегах рек подсушивают бамбук, потом делают такие плоты и справляют на продажу. Мы везли с собой катамараны в самолете, но поскольку это большой груз, то рамы для них мы не везли. Мы купили бамбук, связали его и сделали свои суда при помощи бамбука. (взять кадр фотографии) Местные жители вот так вот переправляют бамбук и вот на заднем плане наш катамаран».

Туристичний похід може тривати від декількох днів до місяця. Однак, незалежно від, часу, проведеного з природою, кожен похід є незабутнім — ділиться одна з туристок, учасниця фестивалю Світлана.

Світлана Дрогунова, учасниця фестивалю

«Сначала были пешеходные походы, в Карпаты, Крым, а потом я познакомилась с водниками и подключилась к водникам. Может 5 было водных походов, может 6.

-А сколько длится само путешесвие?

-По разному, смотря куда. Если в Корелию, то две недели, на месяц многие уходят, а если по Украине то 10 дней, стараемся вырваться на недельку. Но обязательно вот в этом году СКЛЕЙКА Бывает сыро, бывает холодно, бывает мокро, но все равно, эмоции, которые ты получаешь, все неудобства компенсирует и не замечаешь их».

Свою назву «Біла вода» фестиваль отримав тому, що коли вода річок падає вона піниться, а отже стає білою. Цьогоріч він відбувся в одинадцяте в Одеському національному морському університеті.

 

 

Комментарии закрыты