На Одеській кіностудії відбувся ювілейний вечір, присвячений 50-річчю легендарної картини «Вертикаль». Для режисерів фільму Станіслава Говорухіна та Бориса Дурова ця кінострічка стала дебютом у великому кіно. Саме після виходу «Вертикалі» почалась і широка популярність Володимира Висоцького. Гості творчого вечора мали можливість переглянути стрічку на великому екрані, дізнатися про цікаві факти з історії її створення, а також сфотографуватися в спеціально обладнаній кінематографічними реквізитами фотозоні.

Легендарний радянський фільм «Вертикаль», знятий на Одеський кіностудіі , відзначає 50-річний ювілей. Ця картина стала дебютною для її режисерів-випускників ВГІКа Станіслава Говорухіна та Бориса Дурова.  Вперше на широкому екрані з’явились титри «Автор та виконавець пісень Володимир Висоцький». Спеціально для Вертикалі Висоцький написав декілька пісень. Вони народжувались саме в горах, де знімальна група була в експедиції. Першою стала «Пісня про друга». Поштовхом до написання була історія, яку розповів акторові рятівник-консультант. Шанувальники творчості Висоцького, котрий грав радиста Володю, багаторазово приходили на сеансі, аби записати тексти його пісень.

Дії художнього фільму Вертикаль відбуваються в середині 1960 –х років. Шестеро альпіністів відправилися в кавказькі гори підкорювати нескорену вершину. Рішуче налагоджені романтики утворюють згуртовану команду, в якій, звісно є лікар і радист. Незабаром радист отримує повідомлення, що в їх районі очікується грозовий циклон. Але зв’язківець групи отримує сигнал тільки після того, як пройдені найнебезпечніші місця, і приховує від інших це повідомлення… Альпіністи опиняються в критичній ситуації. Трагедії вдається уникнути тільки завдяки мужності рятувальників і досвіду самих спортсменів.

 Василь Решетников, редактор х/ф «Вертикаль»

 у нас обічно дипломники снимали двух частевіе, а тут на двоих дали полнометражній фильм вертикаль. Думаю двоем справятся. Директор мне сказал мі прикрепляем тебя на все время смотри, если что-то не понравится заменим режиссеров

На творчий вечір, присвячений 50-річчю легендарної картини «Вертикаль», в глядацькій залі одеської кіностудіі зібрались учасники знімальної групи фільму: редактор  Василь Решетников, монтажер Елла Серова, декоратор за призьвиськом Аля-улю Микола Поліщук, художник-гример Григорій Волошин, який виступав в деяких сценах дублером Висоцького. Всім цим людям були вручені почесні грамоти від керівництва кіностудіїї.

 Андрій Осипов, в.о. голови правління ПАТ «Одеська кіностудія»

 Я знаю. Что справжніми легендами є люди, котрі сидять в залі. Від імені підприємства дякую за роботу, віру в кіно.віддали кращі роки, сили. Тому вам земний  уклін.

Учасники творчої групи з радістю згадували той чудовий час, проведений в Приельбруссі , та розповідали присутнім цікаві історії.

 Елла Серова, монтажер х/ф «Вертикаль»

 Прошло 50 лет а мне кажется, что біло недавно. Такая біла експедиуция. Мі все біли молодіе не старше 30 лет.все біло интересно. Горі. Живо до сих пор

 Сюжет фільму, оснований на реальній історії і записаний одеситом Сергієм Тарасовим, розповідає про сильних особистостей, дружбу та любов. Глядачі тих часів щиро захоплювались мужністю та стійкістю характерів альпіністів. Дівчата 70-х закохувались в романтичних та сміливих героїв та шукали собі чоловіків, схожих на них.

Ніна Гравіцька, глядачка

на меня произвел впечатление там біло очень романтическое, что импонирует молодім людям. Главній герой фильмаочень импонировал внешний вид главного героя.его чисто мужские качества благородство, смелость. И когда спустя много лет я увидела мужчину на него похожего, я влюбилась. Єто біл мой муж.

Гості творчого вечора мали можливість переглянути стрічку на великому екрані, дізнатися про цікаві факти з історії її створення, почути пісні Висоцького у виконанні одеського барда Олексія Семініщева, переглянути невеличку фотоекспозицію, а також сфотографуватися в спеціально обладнаній кінематографічними реквізитами фотозоні.

 

Комментарии закрыты