Одеса славиться своїми майстрами образотворчого мистецтва далеко за межами країни. Видатний представник одеського живопису, народний художник України Микола Прокопенко майже все своє життя працює у власному особливому стилю. Його полотна яскраві, барвисті, експресивні і обов’язково з філософською складовою. Над чим зараз працює майстер, про що міркує і якою бачить місію художника, дізнавалась наш культурний оглядач Ганна Коренєва.

Микола Прокопенко народився, виріс і став художником в Україні. Він народився в селі Прилиманське Одеської області. Закінчив одеське художнє училища імені Грекова та Київську академію образотворчих мистецтв. Традиційні, властиві нашому українському народу мотиви: соковиті фарби, мелодійність, ввібрані і дбайливо збережені майстром, розпускаються новими колоритними відтінками почуттів на його картинах.

Микола Прокопенко, народний художник України

 я пошел в ремесленное училище 8 класов окончено, но ходил в изостудию. С детского сада любов эта была и воспитывала мужество. Надо добиваться самому Бог так подталкивает . будеш бороться, я тебе дам талант

Микола Прокопенко прославляє своїм талантом наше місто, наш край, нашу країну далеко за її межами. Його твори зберігаються в зібраннях 90 музеїв та галерей України, Англії, Німеччини, Сполучених Штатів, Мексики, а також у  приватних колекціях. За високі досягнення, значний внесок у розвиток вітчизняного художнього мистецтва, збереження і примноження українських традицій образотворчого мистецтва  в 2015 році Миколі Миколайовичу Прокопенку було присвоєно почесне звання народного художника України.

Микола Прокопенко, народний художник України

 Миссия художника –не служить обществу. Ты служишь Богу. Если служиш Богу, то общество тоже увидит и поймет. Потому что это божественно. И они сами от Бога.

Микола Прокопенко -художник, що відбиває у своїх роботах традиції української школи і особливий дух рідної культури. Його живопис особливий: яскравий колорит, потужне звучання чистих фарб — червоною, бронзовою, смарагдовою. Художник творить у рамках сучасного мистецтва, але джерело натхнення — почуття рідної землі.

Микола Прокопенко, народний художник України

 цвет природы надо видеть. Он воспитывается в процес се учебы. Кто-то не видет, но может тоном работатьвот красный можно прогласировать, еще богаче становится. Потом ты моделируешь цвітом и формой

Художник працює в різних жанрах: пейзаж, натюрморт, портрет. Йього улюблені образи: тварини і птахи, стиглі фрукти, дерева і квіти- все те, що оточує людину від дня народження.  Жіночі портрети – це завжди любов до жінки-матері, жінки коханої.

Микола Прокопенко, народний художник України

она излучает добро, сонце, лучи на фоне плодов. Могут быть гиперболы. Может бать груша и женская фігура. Философские отражается. Или ворона черная и полгруши. Она золотистая

Наш видатний земляк, народний художник України Микола Прокопенко знаходиться в постійному творчому пошуку несподіваних колористичних рішень і готовий ще довгі роки радувати шанувальників свого таланту. Повну версію інтерв’ю дивиться в черговому випуску програми «Культурна палітра».

 

 

Комментарии закрыты