19-ий Форум Чорноморського прикордонного співробітництва 7 листопада розпочав роботу в Одесі. В ньому беруть участь керівники прикордонних та берегових охорон прибережних країн. На початку засідання Україна прийняла головування Форумом від Румунії на наступний рік. Детальніше про подію далі.

В Одесі стартував Форум Чорноморського прикордонного співробітництва. Окрім України, у Форумі беруть участь представники Турецької Республіки, Румунії, Грузії і Республіки Болгарія. Країни домовилися активно співпрацювати з питань протидії тероризму, розповсюдженню зброї, контрабанді та нелегальній міграції, а також слідкувати за безпекою навігації, охороною біологічних ресурсів та координувати зусилля у пошуково-рятувальних операціях.

Петро Цигикал, Голова Держприкордонслужби України

Я впевнений, що сьогоднішня зустріч, а також головування України у Форумі, сприятимуть нормалізації обстановки в Чорноморському регіоні. Покращення взаємодії та відновлення територіальної цілісності України та Грузії. У цьому контексті об’єднуючим фактором має стати спільний пошук нових та модернізація вже діючих форматів співпраці в прикордонній сфері. Зі свого боку, хочу завірити присутніх, що українські прикордонники докладуть максимум зусиль для подальшого розвитку стратегічного партнерства. 

Символ Форуму Петру Цигикалу — керівнику української делегації, передав Генеральний інспектор Генерального інспекторату Прикордонної поліції Румунії — Адріан Попеску. Презентуючи здобутки Форуму у 2018 році румунська сторона подякувала країнам-учасникам за співпрацю і зусилля, направлені на боротьбу з контрабандною діяльністю та торгівлею людьми в Чорному морі.

Адріан Попеску, ген. інспектор Прикордонної поліції Румунії

 

Ми всі знаємо, що таке Чорне море. Море об’єднує, але це є і загроза через нелегальну діяльність. І хочу сказати, що з року отримання головування наші цілі досягнуті. Дякую всім.

Під час Форуму сторони обговорять стан співпраці та перспективи партнерства, а також  прогнозовані загрози безпеці в Чорноморському регіоні. Було зазначено, що одна зі сторін – Російська Федерація, через не дотримання своїх зобов’язань і порушень норм міжнародного права відсторонена від зустрічі.

 

 

Комментарии закрыты