Ми в Одеському окружному адміністративному суді, де розглядається підготовче впровадження за позовом мешканця Одеси проти управління архітектури та містобудування Одеської міської ради. Новинні стрічки рясніють інформацією про протистояння мешканців Гагарінського плато проти незаконної, як вони вважають, забудови багатоповерхівками цього району. «Жителі Гагарінського плато вийшли на акцію протесту проти незаконної забудови», «Вони вже перекривали Генуезьку. На цей раз вони перекрили вулицю Пушкінську, а потім перейшли на перетин вулиці Рішельєвської з Грецькою», «Учасники акції перекрили дорогу, не пускаючи тільки будівельну техніку».  «Гагарінці» протестують проти будівництва в їхньому мікрорайоні 4-х висоток замість обіцяних школи та стадіону. Зараз протистояння перейшло у судову площину й житель одного з будинків подав позов проти міського управління, яке видало містобудівні умови і обмеження для проекту неоднозначної забудови. Також суддя отримав клопотання про проведення судової будівельно-технічної експертизи цієї документації. Відповідач-представник міського управління архітектури та містобудування вважає, що підстав для такої експертизи немає.

Адже саме проект підлягає експертизі, а у Містобудівних умовах та обмеженнях немає даних, які можуть бути предметом дослідження експерта. Управління вважає, що ми надали до суду докази, які підтверджують, що наміри будівництва відповідають Генплану, бо ця територія розташована у зоні багатоквартирної житлової та громадської забудови.

Однак позивач Олег Ніколін, мешканець дому на Гагарінському плато, з точкою зору міського управління не згоден.

Питання, які ми хочемо поставити на експертизі: по змісту ці містобудівні умови всі норми містять, які повинна враховувати особа, яка розробляє проект будівництва? Перевіряти по своєму змісту: по інсоляції, по щільності заселення, можливість проїздів міжквартальних, які повинні бути закладені у цих містобудівних нормах. А не просто переписані норми, бо це повинні бути норми, видані на конкретну земельну ділянку Гагарінське плато,4.

Позивач наголошує, що умови, видані на проект містом, повинні враховувати і кількість будинків, і їх поверховість, і таке протистоянняінше. Коли будівництво розпочалось, мова йшла про два 24-поверхові будинки, а будівельна компанія вже оголосила, що продає квартири у чотирьох будинках за цією адресою. І взагалі, у мешканців Гагарінського плато сумніви, що існує офіційний дозвіл на будівництво, бо забудовники апелюють тільки до Містобудівних умов та обмежень, а не до того, що мають цей дозвіл на свої роботи.

В нас там бійки, напади, що завгодно. ГАСК не працює, архітектура щось видала і каже, що там нічого такого нема, треба ще щось і ще щось.

Безперечно, суд — набагато більш цивілізована форма вирішення конфлікту, ніж бійки з тілесними ушкодженнями, які вже мали місце на Гагарінському плато. Залишилося переконатися в тому, що ця форма і більш дієва

Комментарии закрыты