[flashvideo file=wp-content/uploads/2010/11/1autoex_geneva_17_lotus_reenspeed_all_27_08_07.flv image=wp-content/uploads/2010/11/g-17-lot-reensped.jpg /]

LOTUS & RINSPEED

Lotus — англійська компанія, що спеціалізується на випуску спортивних та гоночних автомобілів. У рамках Женевcького автошоу відбулася офіційна прем’єра «Lotus 2-Eleven», а також парочки божевільних спорткарів.

Andreas Maenner, PR Manager Europe:

— Lotus є досить невеликою англійською автомобільною компанією, що спеціалізується на виробництві спортивних авто. Ми робимо трохи менше 3 тисяч автомобілів у рік. Найбільше, звичайно, випускаємо «Lotus Elise», «Exige», «Europa S». Також ми почали виробництво нового гоночного боліда. Машина розрахована тільки для їзди на треках. До вашої уваги — «Lotus 2-Eleven».

«Lotus 2-Eleven» — це фактично гоночний автомобіль, полегшений по максимуму. Але на відміну від справжнього спортивного боліда в «2-Eleven» буде версія, придатна й для їзди дорогами загального користування. Хоча навряд чи така поїздка буде відрізнятися комфортом, але принаймні до треку машина може доїхати сама, а не на автовозі або евакуаторі.

Марія, ведуча:

— Розкажіть про дизайн та технічні характеристики машини.

Andreas Maenner, PR Manager Europe:

— При створенні будь-якого «Lotus» ми прагнемо зробити його вагу якнайменшою. Ось вашій увазі «Lotus 2-Eleven»: його вага становить 670 кілограмів. Наша філософія: потужність за рахунок легкої ваги.

Оригінальний «Eleven» компанія Lotus випускала наприкінці 1950-х років. Один з екземплярів цієї успішної моделі встановив у 1956 році рекорд швидкості. Тоді автомобілем керував знаменитий гонщик Стірлінг Мосс, що, виступаючи в класі 1100, зумів розігнати машину до 230 км/г. Вигляд «Eleven» створив дизайнер Френк Костін, що в свій час також проектував аероплани.

Марія, ведуча:

— А в яких країнах найбільший показник продажів ваших машин?

Andreas Maenner, PR Manager Europe:

— На даний момент лідером продажів є Америка, на другому місці, швидше за все, Англія. На третє місце можна поставити такі країни, як Німеччина, Італія, Швейцарія, Франція.

Новий «2-Eleven» базується на платформі «Elise» і важить близько 670 кг. Автомобілю надає руху двигун «Toyota» об’ємом 1,8 л та потужністю 252 к.с., що забезпечує практично те ж саме співвідношення потужність-маса, що й на болідах «Формули-1» 60-х років. У парі з мотором працює 6-ступенева механічна коробка передач, а за впевнені зупинки з більших швидкостей відповідають гоночні гальма відомої фірми Brembo.

Марія, ведуча:

— А скільки вам знадобилося часу на створення такого шедевра?

Andreas Maenner, PR Manager Europe:

— Мені складно відповісти на ваше питання. Але я можу сказати, що на створення стенда Lotus пішло близько 90 годин.

Невелика вага та потужний мотор наділяють «Lotus 2-Eleven» вражаючою динамікою: до сотні автомобіль розганяється всього за 3,9 секунди, а максимальна швидкість становить 259 км/г. В підвісці використовуються амортизатори «Ohlins» з виносними компенсаційними камерами, характеристики яких можна налагодити під кожну конкретну трасу.

Марія, ведуча:

— А який характер повинен мати потенційний покупець вашого бренда?

Andreas Maenner, PR Manager Europe:

— Можу сказати, що найчастіше це чоловік від 30 до 40 років, що цікавиться спортом та всіма можливими технічними новинками.

Упоратися з таким апаратом може бути непросто, тому на цю модель і ставлять систему курсової стійкості. Але незвичайну — вона втримує автомобіль на траєкторії не за рахунок вибіркового пригальмовування коліс, а за рахунок «удушення» мотора. В Lotus говорять, що така система працює куди швидше й ефективніше.

Марія, ведуча:

— Ваші плани щодо України?

Andreas Maenner, PR Manager Europe:

— Автомобільний ринок у Східній Європі росте досить-таки швидко. Але на даний момент у нас немає ніяких планів щодо України.

Марія, ведуча:

— А щодо Росії?

Andreas Maenner, PR Manager Europe:

— В Росії ми вже продаємо наші машини, й дуже успішно. Наш дилер знаходиться в Москві. Так що звертайтеся!

Спочатку автомобіль буде доступний лише в одній комплектації Launch Edition, що відрізняється унікальним тритонним кольоровим рішенням «Lotus Sport». Для даної комплектації передбачено дві модифікації. Road Going Version — для доріг загального користування (фари й задні ліхтарі, одночастинне антикрило й т.д.). Track Only Version призначена для треку (одночастинне антикрило з карбону з високою притискною силою, стоп-сигнали, спортивне гоночне сидіння водія). П’ятиспицеві легкосплавні 16-дюймові (передні) та 17-дюймові (задні) чорні диски «взуті» в спеціальні шини «Yokohama A048 R LTS».
Вартість новинок у Великобританії складе 39995 й 49575 фунтів стерлінгів.

Також на Женевському автосалоні компанія Lotus представила концепт легковагового спорткупе «Exige GT3 2008». Керівництво Lotus запевняє, що це найпотужніший автомобіль серії GT3.

Авто оснащене двигуном потужністю 271 к.с. До сотні «Exige GT3» 2008 модельного року розганяється за 3,9 секунди. За 9,8 секунди авто переборює показник у 100 миль (160 км/г). Максимальна швидкість становить 256 км/г. 6-ступенева коробка передач C64 зроблена з алюмінію, що значно відбилося на зменшенні ваги автомобіля.
Як запевняють у компанії, ціна на «Exige GT3» буде коливатися від $96000 до $115000.

Практично до кожного мотор-шоу в Женеві швейцарська інжинірингова фірма Rinspeed готує сюрприз. Як правило, це апарат з дуже незвичайною зовнішністю та безліччю інновацій, які здатні вразити навіть найзакоренілішого скептика. Причому сама компанія автомобілі не будує, вона виробляє ідеї, ще й які!

Вашій увазі — світова прем’єра прозорого «Rinspeed eXasis Concept». «eXasis» — воістину солодка штучка. Тут є що посмакувати! Ну, припустимо, «літаковим» компонуванням салону, коли сидіння «пілота» та єдиного пасажира розташовані один за одним, відкритою підвіскою широко розставлених коліс, завдяки чому машина дуже схожа на баггі, сьогодні нікого не здивуєш. А ось кузов… Він буквально гіпнотизує. Й це не гіпербола: всі внутрішності «eXasis» як на долоні, начебто перед нами рентгенівський знімок. Хіба не цікаво подивитися, що там усередині?!

Представник компанії:

— Автомобіль виконаний з матеріалу macrolon, створеного хімічним концерном Bayer. Прозорий, злегка тонований (треба ж якось захистити механізми автомобіля від впливу сонячних променів) пластик, незважаючи на свою легкість, досить міцний.

За своїми світлопроникними властивостями macrolon є аналогом скла й пропускає до 89 % видимого світла. З матеріалу macrolon виробляється захист даних на DVD та CD, склопакети й засклення оранжерей та зимових садів.

Представник компанії:

— В автомобільній промисловості macrolon теж знайшов своє застосування. Наприклад, йому притаманні чудова світлопроникність, висока механічна міцність, висока ударна міцність, невелика вага. Сполучення цих властивостей дозволяє робити тонкі та відповідно легкі, при цьому міцні світлофільтри, що особливо важливо в спортивних моделях.

До речі, вага «eХasis» становить усього 750 кг. Цьому сприяють і алюмінієвий каркас, і майже невагомі «ґратчасті» сидіння, і компактний мотор, і кермо, більше схоже на штурвал літака. Розташовані з боків від нього монітори теж прозорі.
Електроніка допомагає керувати багатьма функціями концепту. До їхнього числа відноситься система персональної ідентифікації водія: підніс палець до панелі — і, якщо ти свій, машина поїде, попередньо настроївшись на індивідуальні параметри допущеної до управління особистості.

Представник компанії:

— Обсяг розташованого за пасажирським сидінням двигуна не вражає — усього якихось 750 «кубиків». Тоді звідки беруться 150 кінських сил потужності та 150 ньютоно-метрів крутного моменту? Ніяких секретів немає! Солідні характеристики настільки скромному, на перший погляд, мотору забезпечують турбонагнітач, високі оберти (7500) та застосування паливної суміші, що на 85 % складається з біоетанолу.

При незначному збільшенні витрати палива суміш помітно підвищує потужність (на 20 %) та серйозно знижує токсичність, завдяки чому двигун фірми Weber відповідає вимогам стандарту Euro 5.
Взагалі, складається враження, що Rinspeed демонструє не стільки автомобіль, скільки унікальні технології, за якими, безсумнівно, велике майбутнє.

Представник компанії:

— Якщо уважніше подивимося на прозорий кузов «eXasis», то побачимо, що він обклеєний численними логотипами партнерів компанії. І головний серед них — інжинірингова група Esoro, якій і було доручено будівництво машини.

Bayer Material Science, Weber Motor, Meca Plux, KW, а всього — добрий десяток найменувань. Знайшлося місце й для Pirelli: величезні колеса «eXasis» взуті в низькопрофільну гуму «P Zero», що додає авантюрні нотки в образ і без того екстравагантного апарата.
Однією з головних фішок «Rinspeed eXasis», крім прозорого кузова, є також прозора підлога, що дає можливість людям зі стійкою психікою та гарним вестибулярним апаратом дивитися собі під ноги, не відриваючись від процесу керування.

Представник компанії:

— Говорячи про сутність концепту «eXasis», можу сміливо назвати його матеріалізацією безтілесного духу та інших високих матерій.

Концептуальний «Rinspeed eXasis» затьмарив своєю красою та шаленістю Женевський автосалон.

Правда, в серійне виробництво, як і багато інших розробок цієї швейцарської компанії, він навряд чи надійде.

Компанія Rinspeed славиться не тільки неймовірними розробками, ще вона давно й професійно займається доробками елітних спорткарів. Марку «Porsche» тамтешні інженери знають уздовж і поперек, а тому не змогли відмовити собі в задоволенні покопатися в нутрощах 911-ї моделі.

Уславлений спорткар обзавівся відразу двома турбінами зі змінюваною геометрією, новими інтеркулерами й удосконаленими повітрязабірниками. В результаті опозитна «шістка» тепер видає 600 кінських сил та 800 ньютоно-метрів крутного моменту.

А це значить, що через 3,3 секунди після старту «Rinspeed Porsche» здатний розміняти першу сотню, а через 10,9 секунди буде мчатися зі швидкістю 200 км/г. Але й це далеко не межа можливостей. Технічні характеристики обіцяють максимальну швидкість в 343 км/г.

В останні роки Rinspeed щорічно показує своє бачення автомобіля майбутнього, причому щоразу автомобіль вражає публіку й фахівців тим або іншим незвичайним рішенням.

Марія, ведуча:

— Ваші побажання українцям?

Andreas Maenner, PR Manager Europe:

— Побажати щось українцям? Нехай ваш ринок тільки росте! І купуйте гідні машини!

Комментарии закрыты