[flashvideo file=wp-content/uploads/2010/11/1autoex_geneva_10_morgan_all_18_06_07_ukr.flv image=wp-content/uploads/2010/11/g-10-margan.jpg /]

«MORGAN»

В Англії простір та час зв’язані зовсім іншими законами, ніж у всіх інших кутках земної кулі. Автомобілі «Morgan» ніколи не збирали на конвеєрі. Звичайно, у світі існують десятки таких самих невеликих підприємств, орієнтованих винятково на ручну збірку. Але Morgan — дещо особливе. По-перше, з 1909 року й до цього часу фірма належить родині Морганів і передається від батька до сина. А по-друге, «Morgan Aeromax», по суті, дійсно нова сучасна модель фірми за останні більш ніж 65 років!

10 років тому англійська компанія Morgan представила справжній шедевр — «Aero 8». Британські журналісти влаштували негласне змагання в дотепності, намагаючись описати цей кабріолет і свої відчуття. Найбільш доброзичливим, мабуть, було наступне порівняння: «Він виглядає так, немов його вдарили лопатою».

Morgan настільки звикла збирати машини із зовнішнім виглядом, що був у ході в першій половині XX століття, що й дизайн «Aero 8» вийшов у явному стилі ретро. Начинка, втім, була саме сучасною.

Цього разу представництво Morgan на Женевському автосалоні показало повноцінне автомобільне дітище і навіть одну машину в розрізі.

Марія, ведуча:

— Розкажіть про історію вашого бренда.

Чарльз МОРГАН, директор компанії:

— Ми раді вас бачити на стенді «Morgan Geneva 2007». Компанії Morgan більше 100 років. У нас є свої традиції. Ми цим дуже пишаємося. Якщо говорити серйозно, Morgan — це лідируюча компанія з виробництва спорткарів. Ми випускаємо приблизно 700 машин на рік, 75 відсотків цих машин експортуємо. Наші машини відповідають всім світовим стандартам. Ми успішно продаємо наші машини й в Америці. Ми пропонуємо лінійку починаючи від «маляти» 4/4 і закінчуючи «Aeromax», що є предметом розкоші GT-класу. Ціни в нас починаються від 30 тисяч євро — й пішло-поїхало за 150 тисяч євро.

«Morgan Aeromax» — унікальна модель, зроблена на замовлення князя Эріка Стурдза, президента швейцарського банку Banque Baring Brothers Suisse. Дизайнер Мэтью Хамфріс обговорював всі дрібні деталі з клієнтом, щоб визначити загальну концепцію. Окремі вимоги, такі як двері багажного відділення, що відкриваються у вигляді «крила чайки», обробка салону шкірою та твердими породами дерева, більш плоска багажна зона за сидіннями, були також дотримані.

Марія, ведуча:

— Розкажіть, скільки треба було часу на створення такої машини.

МОРГАН, директор компанії:Чарльз

— Ми її зробили дуже швидко, сконструювали в містечку Мелверн Лінк, Англія. У нас пішло приблизно 50 днів на створення такого шедевра. Це комбінація ручної роботи та впровадження останніх технологій. Ми робимо досить легкі машини. При створенні орієнтуємося на два фактори: щоб машина не приносила шкоди природі та на потужність. От, наприклад, «Aeromax»… У цієї машини прискорення швидше, ніж у «Ferrari». Під капотом ховається двигун BMW, на вибір пропонується як автоматична, так і ручна коробка передач.

Автомобіль є ілюстрацією гнучких виробничих систем Morgan Motor Company. Сучасні автомобільні технології поєднуються із кваліфікованою майстерністю. Прекрасна обробка кузова є результатом політики Morgan щодо кваліфікованої робочої сили. Алюмінієве шасі має деталі безпеки, які відповідають всім стандартам сертифікації транспортних засобів спеціальними органами Європи та США.

Чарльз МОРГАН, директор компанії:

— Але, як не крути, класичний «Morgan» дуже популярний. Особливо в сонячну теплу погоду прокотитися на такій машині… Ух-х-х! Правда, взимку на ній не сильно покатаєшся, а от улітку — в самий раз!

Система подушок безпеки від Siemens electronic захищає пасажирів, а сенсори, вбудовані у кожне колесо, передають інформацію про зчеплення шин з дорожнім полотном у систему контролю двигуна ECU та електронну систему керування гальмуванням ABS.

Марія, ведуча:

— А яким характером повинен відзначатися потенційний покупець вашого бренда?

Чарльз МОРГАН, директор компанії:

— Власником такої машини може бути хто завгодно. У нас дуже багато клієнтів, і всі вони відрізняються один від одного. «Morgan» притягає до себе. Правда, у деяких країнах це дуже проблематично — придбати собі таку машину. Але в більшості країн у нас є дилери!.. Як я вже казав, більше ніж 75 відсотків наших машин ідуть на експорт. Ви можете придбати наші машини в таких країнах, як Австрія, Німеччина, а також в Угорщині! Також ми офіційно представлені в Москві. Поки що нас немає на Україні, але це все тимчасово!

Автомобіль має все необхідне для водіння: кондиціонер, інформування про температуру шин та тиск у шинах і круїз-контроль. Навіть оснащене всім цим, шасі є найлегшим у світі серед всіх виробничих платформ V8.

Марія, ведуча:

— Які кольори будуть у моді найближчим часом?

Чарльз МОРГАН, директор компанії:

— Дуже цікаве питання! Поруч з нами стоїть спорткар, він створений спеціально для гонок FIA. Колір дуже незвичайний. Ви, напевно, знаєте, що всі спорткари в Англії зелених кольорів?! А ми трошки підшаманили зелені кольори та одержали ось таке цікаве рішення. Адже ви згодні, що колір підходить машині?
Ми виготовляємо машини особисто для покупця, ніякого конвеєра. Ви попередньо замовляєте, уточнюєте всі дрібні технічні рішення, навіть колір шкіри усередині. У нас на вибір понад 60 видів шкіри і її відтінків. Також ви можете обрати й кольори машини. Потім чекаєте якийсь час — й одержуєте свій унікальний спорткар.

Незважаючи на свій дизайн у стилі автомобілів майбутнього, якими їх представляли фантасти на зорі автомобілізації, «Aeromax» має цілком сучасну начинку. Під капотом ховається 4,4-літровий двигун BMW потужністю 333 к.с. Крім того, у комплектацію автомобіля входять ABS, фронтальні подушки безпеки, кондиціонер, круїз-контроль і система контролю тиску в шинах.

«Morgan Aeromax» буде випущено обмеженою серією. Усього буде випущено рівно сто автомобілів — по одному-два на тиждень, тому випуск крихітної партії може розтягтися майже на два роки.

Марія, ведуча:

— Що вас надихає на створення такого ексклюзивного дизайну?

Чарльз МОРГАН, директор компанії:

— Насамперед це традиції нашого бренду та чудова робота нашого талановитого дизайнерського бюро. Ми намагаємося поєднувати аеродинамічні показники, останні модні тенденції з нашими традиціями. Напевно, найелегантніша машина була сконструйована в 1930 році. І всі останні моделі «Morgan» носять у собі якусь часточку від моделі 1930 року.

Яким чином маленька сімейна фірма, що більше півстоліття випускає варіації однієї відверто архаїчної моделі, змогла не тільки пережити багатьох гігантів, але й знайти чималі засоби на створення принципово нового автомобіля? Загадка.

Як ми вже казали, основою «Aeromax» став «Morgan Aero 8», модель 2001 року, на зовсім новому шасі та із силовим агрегатом BMW. Довгий капот з округлими ґратами з металевих прутів — саме такі називають фальшрадіаторними. Величезні крила плавно перетікають у широкі підніжки; невеликі, елегантно обкреслені двері кріпляться на двох зовнішніх петлях і відкриваються маленькими хромованими ручками. На вузькому й плоскому лобовому склі — коротенькі хромовані «двірники». Завершує картину елегантний спадаючий «хвіст» з маленькими круглими задніми, ні, не ліхтарями навіть, а ліхтариками. І, природно, чорний брезентовий верх, що складається вручну.

Марія, ведуча:

— А в яких країнах найбільший показник продажів ваших машин?

Чарльз МОРГАН, директор компанії:

— Найбільш популярна машина в Англії, тому що ми її тут робимо, потім, напевно, Німеччина. Ну й не варто забувати про Францію й, звичайно ж, Америку. Менші показники продажів у Японії, Іспанії, Італії. Найнижчі показники в Австрії, Угорщині та Росії.

Сучасні деталі при накладенні на архаїчну основу дають незвичайну суперпозицію. По-перше, стиль: тут немає (або майже немає) фальші. По-друге, складно визначити жанр: це сучасний болід, стилізований під старовину, або, навпаки, осучаснена класика? Насправді — ані те, ані інше. Вірніше, й те, й інше одночасно. Це «Morgan Aeromax» — унікальний анахронізм із паралельних часів Туманного Альбіону.

Марія, ведуча:

— Кілька слів щодо планів в Україні.

Чарльз МОРГАН, директор компанії:

— На даний момент у нас вже є два покупці з України на «Aeromax». Може, завдяки цим людям наші машини стануть трішки популярніше у вас. Я думаю, що залишилося чекати не так довго, і дилери Morgan з’являться у вас.

Цього разу представництво Morgan на Женевському автосалоні складається з безлічі автомобілів та однієї машини в розрізі. Серед цілих машин центральне місце займає купе, побудоване на базі кабріолета, — «Morgan Aero 8 GT3 Racer».

Марія, ведуча:

— Автомобілебудування прямо залежить від моди. Які стильні штучки ви можете запропонувати?

Чарльз МОРГАН, директор компанії:

— Ми намагаємося не стояти не місці, впроваджуємо останні технології. Встановлюємо ABS, круїз-контроль, систему контролю тиску в шинах, останню модифікацію автоматичної коробки перемикання передач від добре відомого BMW. А що найцікавіше, так ця коробка найшвидша й найдосконаліша в світі! На даний момент вона встановлюється тільки на «Aeromax». Ви можете мені не вірити, але ця коробка працює швидше, ніж ручна й навіть секвентальна коробка. Словом, справжній спорткар!

Судячи з рис автомобіля, компанію мало хвилює думка преси. Перед новим спорткупе стоїть завдання успішно виступити на чемпіонаті Міжнародної федерації автоспорту, а тут зовнішність не головне, куди важливіші динамічні показники та надійна керованість.

Щодо цифр, то вони поки невідомі. Однак якщо врахувати, що базовий «Aero 8» рвав з місця до сотні менш чим за 5 секунд, а на «GT3 Racer» стоїть могутніший, 5-літровий мотор на 420 «коней», можна припустити, що із динамічними показниками в машини все в порядку. І взагалі, досить зайти до автомобіля з тилу, щоб усі сумніви розсіялися: з таким антикрилом перемога в перегонах практично забезпечена.

Марія, ведуча:

— Ваші побажання українцям?

МОРГАН, директор компанії:Чарльз

— Я люблю приїжджати в Україну. У мене дружина росіянка, точніше москвичка. Дуже шкода, що я не говорю українською, але… СПАСИБІ!.. Мені дуже приємно з вами вести розмову!

Після смерті Генрі Моргана в 1959 році сімейна справа перейшла до сина, а тепер компанією керує онук засновника. 53-літній Чарльз Питер Морган склав із себе повноваження керуючого директора торік… Чарльз Морган за професією телеоператор. Після закінчення коледжу він працював у телекомпанії ITN, але в 1985 році повернувся в Мелверн Лінк.

Звичайно, будь-яка компанія прагне збільшувати обсяг виробництва. З компанією Morgan, що випустила за свою історію близько 50 тисяч машин, все навпаки: з роками випуск все скорочується.

Комментарии закрыты