[flashvideo file=wp-content/uploads/2010/11/1autoex_geneva_08_wiesmann_all_29_05_07_ukr.flv image=wp-content/uploads/2010/11/g-08-wiesmann.jpg /]

WIESMANN

За мірками виробників справжніх суперкарів марка Wiesmann молода — історія компанії налічує неповних 15 років.

Німецька марка Wiesmann, що спеціалізується на випуску ексклюзивних спортивних моделей, зовсім недавно відзначила невеликий ювілей — випуск п’ятисотого автомобіля.

Ювілейним став родстер «Wiesmann Roadster MF3».

Історія німецької компанії Wiesmann, яка на Женевській автомобільній виставці, що зараз проходить, в черговий раз підтвердила звання виробника справжніх суперкарів, починалася досить незвично.

А саме в 1985 році брати Мартін та Фрідхальм Вісман відвідали відоме тюнінгове шоу Essen Motor Show. Надивившись на виставлені там сучасні та класичні автомобілі, вони подумали: а чом би і їм не побудувати свій автомобіль, який виглядав би як класичний спорткар, але при цьому мав би найсучаснішу начинку? Тим більше, що база для цього у них була: Мартін — дипломований інженер, а Фрідхальм здобув вищу освіту у сфері комерції.

Марія, ведуча:

— Не могли б ви розповісти про історію створення вашого бренду?

Фрідхальм Вісман, директор:

— Так, звичайно! Разом з братом ми створили фірму Wiesmann в 1985 році. Ми займаємося виключно спорткарамі. І вже в 1993 році ми створили родстер, який дав зрозуміти людям, що ми можемо створювати ексклюзивні речі. На той час ми створювали всього декілька машин на рік. Дуже багато часу йшло на просування нашого бренду. На початку ми намагалися стати відомими в Германії, адже ми німецька компанія. На даний момент ми випускаємо 4 машини на тиждень, що складає приблизно 200 машин на рік. Хочу зауважити ось що: всі машини зроблені вручну.

Тільки погляньте на нього! Правда ж, він виділяється «м’язистою статурою», яку відмінно доповнюють хромовані 19-дюймові диски BBS? Не дивлячись на деякі дизайнерські рішення, характерні для автомобілів минулого століття, з якого боку не поглянеш на «Wiesmann Roadster», в ньому вгадується ураганна потужність сучасних спорткарів. Особливо вдало це підтверджує вигляд ззаду — найбільш звичний для більшості інших учасників дорожнього руху ракурс цієї машини.

Марія, ведуча:

— Розкажіть про технічні характеристики та дизайн в цілому.

Фрідхальм Вісман, директор:

— Ми з братом вирішили об’єднати класичний дизайн та всілякі новітні технології. Такої машини, як у нас, ви не знайдете більш ніде. Коли ви дивитеся на машину зовні, вам відразу ж впадає в очі дизайн машини 60-х років. Ну а всередині зосереджені найпередовіші технології. Наприклад, на цій машині двигун встановлений від «BMW М3». А на версії GT двигун також від BMW, але вже від 750-го з V-образною вісімкою. Це дуже зручно для покупця, оскільки будь-яке сервісне обслуговування двигуна проводить компанія BMW, що дуже практично.

В основі родстера лежить розроблена Мартіном Вісманом сталева об’ємна рама, на яку потім навішуються якнайлегші стеклопластикові кузовні панелі. При цьому, не дивлячись на передньомоторну компоновку, автомобіль отримав ідеальну розвагівку по осях — 50:50. Досягнуто це було за рахунок дуже довгого капоту та зміщеної назад кабіни, що дозволило розмістити двигун максимально близько до центру родстера. Та й самі мотори були вибрані легкі та могутні.

«Wiesmann Roadster» комплектується двома шестициліндровими двигунами BMW. Це трилітровий 231-сильний та 343-сильний 3,2-літровий, запозичений у «BMW M3». Причому друга версія комплектується ще й унікальною роботизованою КПП «BMW SMG II». З нуля до ста кілометрів на годину родстери прискорюються за 5,9 та 4,9 секунди відповідно. Підвіска у цієї моделі класична — «макферсон» спереду та многоважелівка ззаду із стабілізаторами поперечної стійкості. Довжина автомобіля складає 3,86 метра, а вага — 1080 кілограмів для версії з трилітровим мотором та 1180 кілограмів для версії з мотором від М3 і коробкою SMG.

Марія, ведуча:

— А в яких країнах найбільший показник продажів ваших машин?

Фрідхальм Вісман, директор:

— Найбільший попит на наші машини в Германії, як-не-як ми їх виготовляємо там. Також ми поставляємо наші машини до Європи. Популярністю «Wiesmann» користуються в Швейцарії, Австрії, Бельгії, Іспанії і т.д. На даний момент ми просуваємо наш бренд до Китаю, Південної Кореї і до Москви.

«Wiesmann Roadster MF 3» вражає не тільки своєю зовнішністю та технічними характеристиками. Є чим помилуватися і в салоні цього автомобіля. Перше, що впадає в очі, — центральне розташування приладів на передній панелі. А щоб їх свідчення сприймалися без спотворення, циферблати трохи розгорнені до водія. На звичному ж місці приладової панелі, майже як в гоночному автомобілі, встановлені світлові індикатори, що інформують водія про роботу системи запалення, світлових приладів та тиску масла у двигуні.

Марія, ведуча:

— Ваші плани щодо України?

Фрідхальм Вісман, директор:

— Та ви знаєте, ось буквально два тижні тому зі мною зв’язалися люди з Києва. Ми плануємо зустрітися і обговорити всі можливі перспективи.

Зручна посадка за кермом сприймається як природне продовження цього нескінченного потоку задоволення від спілкування з автомобілем. Тут дуже незвичайні внутрішні ручки дверей: вони виконані у вигляді затвору і розташовані на верхній кромці дверей поблизу від місця кріплення зовнішнього дзеркала заднього вигляду. Красиво, хоч і незвично. А зовнішні дверні ручки зроблені у вигляді кнопок і цілком зручні.

При умілому поводженні з автомобілем активний драйвінг не викличе переляку. Родстер збалансований, і ніяких неприємних сюрпризів з його боку чекати не доводиться. За бажанням клієнта автомобіль може бути оснащений системою стабілізації, а так лише ABS може охолодити ваш запал, не допускаючи блокування коліс. Родстер відмінно «пише» повороти, повністю підкоряючись волі водія, причому зчіпні якості шин розмірності 255/30 ZR19 та 295/30 ZR19 як на мокрому, так і на сухому асфальті вищі за будь-які похвали.

Так, з одного боку, цей родстер ручної збірки коштує майже на 25 тисяч євро більше, ніж «BMW M3 SMG», а з іншого — це ж тільки стартова ціна для автомобіля такого «жанру», і до того ж далеко не кожен спорткар такий напрочуд гарний, як «Wiesmann Roadster».

Цінителі колекційних машин належним чином повинні оцінити диво-родстер, але, погодьтеся, люди завжди прагнуть кращого, могутнішого, дорожчого.

Тому відбулося цілком логічне розширення модельного ряду за рахунок купе «Wiesmann GT».

Марія, ведуча:

— Ну, ось ми з вами вже знаходимося в іншій машині. Розкажіть нашим телеглядачам про неї.

Фрідхальм Вісман, директор:

— А зараз ми знаходимося у версії купе. Ця машина набагато більша, ніж попередня. Також тут встановлений могутніший 8-циліндровий силовий агрегат. Надалі у нас в планах встановити вже 10-циліндровий двигун. Погодьтеся — непогано! Більше потужності, невелика вага, хороша динаміка — солодко звучить!

«Wiesmann GT» побудований на видозміненій базі «Roadster» і традиційно для компанії має начинку від могутніх BMW.

В порівнянні з «Roadster» ширина збільшилася на 11 см, висота — на 3 см, а довжина — аж на 37! До чого така акселерація? Пояснюється все дуже просто. Якщо «Roadster» оснащувався відносно невеликими шестициліндровими рядними моторами, то для GT вибрали агрегат серйозніший — новітній V8, який встановлюється на BMW 5-ї, 6-ї і 7-ї серій. Нагадаємо, що при об’ємі в 4,8 літра він видає 367 к.с. Саме тому габарити автомобіля довелося так істотно збільшити.

Марія, ведуча:

— А який колір буде, на вашу думку, популярний цього року? Адже для жінки колір — це домінуючий чинник у виборі машини.

Фрідхальм Вісман, директор:

— Ви, напевно, звернули увагу, що цього року знову починає переважати білий колір. Ось, наприклад, ми пропонуємо щось подібне до червоного, але ви повинні розуміти, що наші покупці можуть вибирати колір, і ми не робимо на цьому великого акценту.

Мотор розташований в межах колісної бази. Це дозволило добитися майже ідеальною розвагівки по осях: 620 кг на передню та 630 — на задню. За допомогою 6-ступеневого «автомата» або новітньої роботизованої 7-ступеневої КПП «SMG III» силовий агрегат приводить задні колеса. Підвіски спереду та ззаду виконані на подвійних алюмінієвих поперечних важелях, що обіцяє чітку і зрозумілу керованість. Купе поставлене на 20-дюймові колеса з гумою — 245/35 спереду та 275/30 ззаду. Розробники з особливою гордістю підкреслюють, що набагато більш габаритний GT всього на 70 кг важче за «Roadster»! Дійсно, є чим похвалитися!

Марія, ведуча:

— А що ви скажете про вартість автомобілів?

Фрідхальм Вісман, директор:

— Ну, наприклад, базова вартість цієї машини — 113 тисяч євро, правда така ціна в Германії. А у вас вже залежитиме від вашого ринку. Та інша коштує в районі 100 тисяч євро, це разом з податками, але все залежить від того, що ви хочете встановити у свій спорткар.

Кокпіт строго двомісний. Сидіння розташовані на самій підлозі, двері маленькі, і тому посадка — досить непроста справа. Зате, потрапивши в салон, ви не будете розчаровані. У виконанні інтер’єру виразно простежується концепція Wiesmann. Стилістично це ретро: м’які обводи, круглі циферблати приладів, які розташовані на центральній консолі та злегка повернені до водія. Ну а за якістю виконання це, поза сумнівом, високий сучасний рівень: чітка підгонка всіх деталей, дивовижної акуратності шви, що стягують ніжну шкіряну обшивку панелей. Безумовно, BMW обирає собі в партнери тільки компанії, що гарантують безкомпромісну якість.

Керівництво компанії Wiesmann саме зараз веде переговори з представниками BMW щодо використання їх моторів. Кращим претендентом на цю роль стане V-образний 10-циліндровий 507-сильний мотор від M5. А швидше за все щасливим володарем цього двигуна стане купе «Wiesmann GT».

Крім того, разом з ним Wiesmann планує купувати ще й роботизовану КПП SMG останнього покоління.

Це збірний образ класичного купе давно минулих днів: довжелезний капот, маленька кабіна, спадаючий невеликий багажник. Проте вигляд спереду вельми оригінальний. Власникові забезпечена увага завжди і скрізь. Тираж не буде надхмарним, і шанс випадкової зустрічі двох «Wiesmann» нікчемний.

Марія, ведуча:

— Ваші побажання українцям?

Фрідхальм Вісман, директор:

— Хм-м… Ну, у мене є хороший друг-тенісист в Києві. Ви, напевно, його знаєте — це Андрій Медведєв. Мої якнайкращі побажання йому!


Творча енергія та винахідливість братів Вісман вражає, і переконливі перспективи створених ними автомобілів — гідна винагорода за вкладену працю. Можна бути впевненими, що «сумісне мешкання» з цими спорткарамі обіцяє багато радощів.

А єдиним недоліком можна вважати тільки те, що бездоганну німецьку якість і культуру виробництва компанії Wiesmann на території України ми поки що спостерігати не можемо. Але це тільки поки що.

Комментарии закрыты