[flashvideo file=wp-content/uploads/2010/11/1autoex_geneva_15_Spyker_Zagato_all_24_07_07_ukr.flv image=wp-content/uploads/2010/11/g-15-spyker-zagato.jpg /]

ZAGATO @ SPYKER

У черговий раз Женевський автосалон дивує нас не лише феєрією серійних новинок, але й великою кількістю концепт-карів. Один із них зацікавить шанувальників марок, що давно відійшли в минуле: відоме італійське ательє Zagato представляє спортивне купе під маркою «Diatto».

Andrea Zagato, власник компанії Zagato:

— Як ви помітили, ми представили нову спортивну машину в класичному стилі, що властиво ательє Zagato. Компанія заснована в 1919 році. Широковідоме та популярне міланське дизайн-ательє пов’язане з іменем Ерколє Спада.

Ми завжди намагаємося дати зрозуміти потенційному покупцеві, що ми створюємо не просто машини, а твори мистецтва, більша частина яких розрахована на колекціонерів, істинних цінителів та шанувальників автомобілів.

У 20-і роки минулого століття показною рисою гоночних машин «Diatto» були компресорні V—подібні «вісімки». Не порушили цю традицію й у відтвореному купе: під капотом «Diatto Ottovu» ховається оснащений механічним нагнітачем V8 від Maserati.

Марія, ведуча:

— Розкажіть про технічні характеристики машини.

Andrea Zagato, власник компанії Zagato:

— Машина сконструйована на основі італійського шасі «Diatto 25 4DS». Ось тільки нещодавно ми отримали патент на його використання. На машину ми встановили американський силовий агрегат компанії Roush потужністю 500 кінських сил.

Поряд із виконанням робіт для великих автовиробників фірма Zagato час від часу робить ексклюзивні автомобілі на замовлення багатих ентузіастів. Так, торік італійці спроектували та виготовили в єдиному екземплярі для японського колекціонера Йосіюкі Хаясі (Yoshiyuki Hayashi) купе «Ferrari 575 GTZ» на базі 12-циліндрового «Ferrari 575».

Марія, ведуча:

— Розкажіть про історію бренду «Diatto».

Andrea Zagato, власник компанії Zagato:

— Фірма Diatto заснована в 1905 році і на початку минулого століття стояла поряд із Ferrari, Maserati та Bugatti. Перший автомобіль під маркою «Diatto» випущений у 1905 році. В двадцяті роки фірма випускала машини власної розробки, зокрема спортивні моделі з восьмициліндровими моторами, оснащеними механічним нагнітачем. Крім того, Diatto виготовляла шасі для гоночних автомобілів «Bugatti».

Автомобілі «Diatto» були добре відомі та одержали визнання в 20-і роки минулого сторіччя насамперед за сучасне оснащення: гальмові механізми на всіх чотирьох колесах та чотиришвидкісну коробку передач. Компанія Diatto припинила своє існування в 1929 році. І ось в 2007 році забуте ім’я знову в усіх на устах.

Марія, ведуча:

— А який характер повинен мати потенційний покупець вашого бренду?

Andrea Zagato, власник компанії Zagato:

— Він повинен бути багатим, істинним цінителем автомобільного мистецтва. Звичайно такі люди купують машину не як засіб пересування, а як картину. Людина має насолоджуватися машиною насамперед як витвором мистецтва. Купуючи машину від Zagato, ви тим самим вкладаєте чималі гроші в свого роду бізнес. Наші машини згодом у ціні тільки виростають.

Ми сподіваємося, що про торговельну марку «Diatto» знову заговорять. Нехай навіть не в контексті старих довоєнних моделей, а стосовно нового двомісного спортивного купе «Diatto Ottovu», розробленого в міланському ательє Zagato. Розповісти про останній автомобіль не вдасться. Розроблювач не надав інформації про новий проект, але після прем’єри обіцяє розповісти про нього багато цікавого.

Марія, ведуча:

— Розкажіть про вашу спільну роботу з компанією Spyker.

Andrea Zagato, власник компанії Zagato:

— Spyker — дуже гарний друг мого знайомого колекціонера, у якого в колекції є парочка наших автомобілів «Zagato». Так само в нього зібрана дуже велика колекція інших безцінних автомобілів. Ми щораз зустрічаємося з компанією Spyker на європейських автошоу та намагаємося перевершити один одного. І от якось нам утрьох прийшла думка: а що коли об’єднатися та створити щось особливе? І ось до вашої уваги — просто божевільний екземпляр.

Голландська компанія Spyker, що випускає спорткари, цього разу приготувала шалений автомобіль, покликаний стати флагманом модельного ряду марки. «Spyker C12 Zagato» призначений для найдосвідченіших та в той же час, безумовно, заможних клієнтів.

Марія, ведуча:

— Розкажіть про історію та традиції вашого бренду.

Victor Muller, власник компанії Spyker:

— Історія створення компанії починається в 1875 році. Два брати Хендрик та Якоб Спейкери заснували фірму Spyker. І вже в 1898 році світове автомобілебудування зобов’язане їй першим у світі шестициліндровим мотором, першою в історії повнопривідною трансмісією та гальмами на всіх колесах, які стояли на спортивній машині «Spyker 60HP». Тоді цей автомобіль вважався останнім словом техніки, й практично все в ньому, від шасі до радіатора, було інноваційним. Під час Першої світової війни Spyker поряд із автомобілями випускав навіть літаки-винищувачі, і до 1925 року мало хто про нього не знав, але потім компанія припинила своє існування. Ненадовго — усього лише на 75 років.

В 2000 році ми відродили компанію Spyker. Під час проведення «Гран-прі» Італії ми офіційно оголосили про покупку команди Midland F1, а вже сьогодні ми представляємо автомобіль «Spyker С12 Zagato».

Новий спорткар побудований на базі існуючого флагманського «Spyker C12», однак дістав новий кузов, розроблений разом із італійським дизайн-ательє Zagato. Довжина новинки становить 4,5 метра, її ширина — трохи більша двох метрів, а маса — 1480 кілограмів.

Марія, ведуча:

— Розкажіть, скільки треба було часу на створення такої машини.

Victor Muller, власник компанії Spyker:

— Ну, кругом-бігом на створення пішло близько одного року.

Італійські кузовних справ майстри з Zagato люблять дивувати публіку незвичайними дизайнерськими рішеннями. Але в роботі над «Spyker C12» творці перевершили самих себе — голландське купе просто вражає своїми формами!

Марія, ведуча:

— В яких країнах найбільший показник продажу ваших машин?

Victor Muller, власник компанії Spyker:

— Америка — лідер. Близько 50 відсотків продажу припадає на Америку. Ви, напевно, здивуєтеся, але на другому місці знаходиться Китай. Так само для нас дуже важливі Близький Схід та Європа, звичайно ж. У нас уже є прекрасний дилер у Києві. Ми сподіваємося на великий попит у вашій країні.

Марія, ведуча:

— А як щодо Росії?

Victor Muller, власник компанії Spyker:

— Продаж у Росії зростає. Ми сподіваємося, він буде тільки збільшуватися.

Вражає й начинка «Spyker C12 Zagato». Втім, там уже заслуги італійців немає. Двигун — 6-літровий «Volkswagen W12» потужністю 500 кінських сил. Розгін до сотні займає всього 3,8 секунди, а стрілка спідометра зупинить свій біг лише на позначці 310 км/г. Але пізніше голландці обіцяють представити компресорну версію цього двигуна, в якій «поголів’я коней» зросте до 650. Для «C12 Zagato» пропонується дві коробки передач — механічна та автоматична.

Марія, ведуча:

— Який колір буде в моді найближчим часом? Який колір пропонує ваша компанія?

Victor Muller, власник компанії Spyker:

— Як ви помітили, в нас переважає жовтогарячий колір. Це наша родзинка. Ми вважаємо, що жовтогарячий колір є модним. А таке компонування кольорів, як жовтогарячий із темно-сірим, просто ідеальне.

Марія, ведуча:

— Ви, напевно, знаєте, що в Україні це дуже популярний колір?

Victor Muller, власник компанії Spyker:

— Так склалося, що національний колір Німеччини теж жовтогарячий. Швидше за все цей фактор повинен нас якось зв’язувати!

Попрацювали італійці й над інтер’єром новачка. Гоночні «ковші» з натуральної шкіри, повністю алюмінієва панель приладів та ретельно виконані деталі — останній штрих до дуже гармонійного портрета машини. І ця робота виправдана, адже виробники суперкарів нині не тільки «грають мускулами», але й намагаються ошелешити продуманим та якісним салоном.

Марія, ведуча:

— А тепер розкажіть про ціну.

Victor Muller, власник компанії Spyker:

— Ціна на «Spyker Zagato» буде дуже велика. Машина створюється вручну, та й кількість машин не буде значною. За минулий рік ми зробили всього 100 автомобілів.

Ось, наприклад, «Spyker C12 Zagato»: його вартість складе 495 тисяч доларів. Це досить великі гроші, але для істинного цінителя мистецтва — це ніщо.

І якщо вам неспромога дивитися на набридлі «Ferrari» та «Lamborghini», то київський дилер Spyker з радістю допоможе вам. Але варто поквапитися: обсяг випуску «C12 Zagato» обмежений мізерною партією — 24 екземпляри. За задоволення мати ексклюзивну машину, та ще й наближену до двору королеви автоспорту, потрібно заплатити півмільйона євро. Смішні гроші!.. За мірками суперкарів…

Женевський автосалон зайвий раз підтвердив, що в світі зараз існує величезний попит на ексклюзивні автомобілі. Кількість мільйонерів постійно росте, і вони вимагають не стандартних «Mercedes» чи «Audi», а унікальних машин, на яких не соромно виїхати в люди. Іноді вони хочуть доїхати до своєї фазенди, а дороги далеко не скрізь абсолютно рівні. Саме тому голландська компанія Spyker представила в Женеві передсерійну версію свого позашляховика «D12 Peking-to-Paris».

Марія, ведуча:

— А який характер повинен мати потенційний покупець вашого бренду?

Victor Muller, власник компанії Spyker:

— Ну, це незвичайна людина, швидше за все той, хто розбирається в найостанніших технологіях, хто дійсно розуміється на машинах, хто дійсно знає толк в оздоблювальних матеріалах.

Автомобіль «D12 Peking-to-Paris», як запевняють самі представники Spyker, відкриває зовсім новий клас. Це вже не звичний всім SUV, а SSUV (Super Sport Utility Vehicle), або по-простому — суперкросовер. Автомобіль дійсно буде супер: «Porsche Cayenne», «BMW X5» та «Range Rover Sport» здаватимуться порівняно з «D12 Peking-to-Paris» скромними корейськими мікролітражками.

І не тільки тому, що під капотом голландського автомобіля опиниться мотор W12 об’ємом 6,0 літра (між іншим, 500 к.с. та 610 Нм). «Spyker D12 Peking-to-Paris» буде обшитий найкращою шкірою молодих бичків (колір вибирає замовник). Самі крісла виготовлятимуть під конкретного покупця, причому в кожному разі дизайн сидінь із незвичайними сталевими вставками в районі стегон нікуди не дінеться.

Марія, ведуча:

— А тепер розкажіть про ціну.

Victor Muller, власник компанії Spyker:

— Ціна «D12 Peking-to-Paris» буде трохи менша, ніж на «Spyker Zagato». Машина так само створюється вручну, та й кількість машин не буде великою. Вартість D12 складе 285 тисяч доларів. І, повірте, ці гроші варті цієї машини!

Щоб підкреслити спортивний характер свого позашляховика, голландці вирішили розмістити перед кожним пасажиром тахометр та спідометр, хоча, задля чого це все, не зовсім зрозуміло. Але не будемо в цьому питанні сперечатися з голландцями, адже в них у країні інша уява про можливості: дозволені навіть легкі наркотики.

Так само на стенді Spyker можна було побачити й болід «Формули-1», адже вже рік як Spyker має власну команду Midland F1.

А поруч гідний «Spyker C8 Spyder» із двигуном V8 об’ємом 4,2 літра потужністю 405 к.с. просто змушує забути про все. Покупцям пропонується п’ять версій «Spyker» — від «C8 Spyder» вартістю 215 тисяч євро до найексклюзивнішого «C8 Double 12R» (дорожнього варіанта гоночної версії «Spyker GT») за 300 тисяч євро. Ця версія заслуговує окремої розповіді.

Марія, ведуча:

— Ваші побажання українцям?

Andrea Zagato, власник компанії Zagato:

— Мені було дуже приємно відвідати вашу країну не просто як туристу, а як представнику компанії Zagato, що зможе вам запропонувати пару цікавих рішень для вашого автомобілебудування.

Victor Muller, власник компанії Spyker:

— Бажаю світлого майбутнього! Ви гідні його!

Голландці, що подарували світу не лише тюльпани, але й відомих художників, мореплавців, футболістів, здатні створювати й спорткари, і кращий тому приклад — «летючий голландець» «Spyker».

Власник голландської компанії Spyker Віктор Мюллер (Victor Muller) подав у відставку з посади керівника. На його місце призначать главу команди Spyker F1 Мішеля Моля (Michiel Mol). За його словами, цей пост він обійматиме тимчасово, поки не знайдуть іншого кандидата.

До 2006 року голландська компанія була збитковою. Перший прибуток у розмірі 800 тисяч євро Spyker отримав лише торік. Наразі Spyker виробляє суперкари C8 і С12.

Комментарии закрыты