1 червня у великому залі мерії відбулася зустріч делегації Китайської народної республіки з міським головою Геннадієм Трухановим і одеськими підприємцями. Тут були присутні директори таких гігантів як «Одеський коньячний завод», «Одеснафтопродукт», «Асоціація морських портів України» та інші. З боку делегації гостей — також чимало представників китайських торгових компаній. Головною темою для обговорення в мерії став інвестиційний клімат в Одесі.

Геннадій Труханов, Одеський міський голова

У нас были попытки реализации проектов с представителями КНР, в частности, мы планировали порядка 8 лет назад совместное строительство здесь индустриального парка. К сожалению, мы не смогли продвинуться дальше. Не мы, а это проект реализовывался в одесской области. Сегодня мы готовы вернуться к обсуждению данного вопроса, мы обладаем достаточно большими земельными ресурсами в черте города, которые как раз подходят под индустриальный парк.

Китайська делегація включала представників 10 провінцій республіки. Для них презентували одеську інвестиційну стратегію 5Т: туризм, технології, торгівля, транспорт і trust, що в перекладі означає «довіра».

Хе Чженьвей, Китайська асоціація розвитку підприємництва

Ми будемо розвивати співпрацю України і Китаю, як один з головних напрямків нашої діяльності. Швидше за все вона буде спрямована на малий і середній бізнес. У нас є багато представників малого та середнього бізнесу в цій делегації. Можна сказати що саме малий і середній бізнес підняв Китай. В Україні теж є велика кількість підприємств такого типу. І ми готові активно співпрацювати в зміцненні взаємозв’язків між малими та середніми підприємствами України та Китаю. За останні 30 років економіка Китаю вийшла на друге місце в світі, у нашого бізнесу накопичилися великі ресурси. Тепер вони можуть інвестувати не тільки всередині країни, а й —  за кордон.

Варто сказати, що сьогодні в Китаї діє стратегія «один пояс — один шлях», яка створена для поглиблення співпраці з країнами транзитного коридору «Європа-Азія». За словами директора китайської асоціації розвитку підприємництва за кордоном Хе Чженьвея, Україна також входить в цю стратегію, в нашій країні китайців цікавлять продукти сільського господарства і особливо соя. Відзначимо, що зустріч в мерії носила ознайомлювальний характер і розрахована на співпрацю в майбутньому.

Комментарии закрыты